Ana Sayfa Güncel, Öztürk Yılmaz 17 Kasım 2022

ÖZTÜRK YILMAZ: 2023 YENİLİK YILI OLACAK! HERKESİ DAVET EDİYORUM

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, katıldığı canlı yayın programında Türkiye’nin gündemi ve partisi ile ilgili kendisine sorulan soruları cevapladı.

Yenilik Partisi Kurultayını gerçekleştirmesi ve seçime girmeye hak kazanmasının ardından Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, katıldığı canlı yayın programında önemli açıklamalarda bulundu.

2023 YENİLİK YILI OLACAK

Gazetecilerin sorularını canlı yayında açıklayan Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, “Türkiye’de yeni bir dönemi başlatmış bulunuyoruz. Yenilik Partisi, “2023 Yenilik Yılı olacak” mottosuyla hareket edip seçmenin sorunlarını çözecek. Yenilik Partisi Türkiye’ye getireceği yeniliklerle vatandaşların sorunları teker teker çözüme kavuşacak.” dedi.

BAŞKA SİYASİ PARTİLERDEKİ KİN, NEFRET VE ÖNYARGI BEN DE YOKTUR

“Ben ülke hassasiyeti yüksek bir insanım” diyen Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, “Ben olaylara devlet bakış açısıyla bakarım. Mesela Erdoğan bugün Ukrayna ile Rusya arasında bir çizgi tutturmaya çalışıyor. Ben bunu doğru bulduğun takdir ediyorum. Başka siyasi partilerdeki kin, nefret ve önyargı ben de yoktur.” İfadelerini kullandı.

TÜRKİYE’DE ENERJİ BAĞIMSIZLIĞINI İLAN EDECEĞİZ

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz’ın açıklamalarının devamı şöyle:

Biz 21. yüzyıl Türkiye’sinin enerjide bağımsız olmasını istiyor ve bunun için plan hazırlamışız. Enerjide Araplara, Acemilere, Ruslara olan bağımlılığımızı kırmamız lazım yoksa ayakta kalamayız çünkü her şeyin başı enerjidir. Türkiye’de biz elektrikli araçları destekliyoruz fakat elimizde o araçları şarj edecek elektrik yok. Yenilik Partisi olarak biz Türkiye’nin ihtiyacı olan elektriği nasıl üreteceğimizi ve bunu nasıl ucuzlatacağımızın derdindeyiz. Elektriği ucuzlatmadan ve bunun kaynağını bulmadan elektrikli araçlar da bize pahalıya mal olacak. Türkiye enerjide bağımsızlığını ilan etmesinin ardından elektrikli araçlar bir anlam ifade edecek. Enerjide olduğu gibi Türkiye’nin gıdada ve tarımda da bağımsızlığı için çalışmalıyız. Biz Yenilik Partisi olarak tarımda da ülkemizi bağımsız yapmaya çalışıyoruz. Gıda artık çok değerli oldu, altın gibi oldu. Onun için tarım alanlarını planlamak istiyoruz. DevÇiftçi projemizle biz tarımsal girdileri parasız vermek istiyoruz ki tarımsal hasılayı patlatalım ve bundan para kazanalım, istihdam sağlayalım.

EĞİTİMDE 3Y PROJESİYLE ÖĞRENCİLERİMİZ EĞİTİMİNE ODAKLANACAK

Öte yandan eğitimde de 3Y projemizle öğrencilerimizin yemek, yol ve yurt ücretlerini devlet olarak biz karşılayacağız. Eğitimde uygulayacağımız bu proje ile şuanda olan fırsat eşitsizliğini ortadan kaldıracağız. Öğrencilerimiz anaokulundan üniversiteye kadar yemek, yol ve yurt ücretlerini düşünmeden sadece eğitimine odaklansın diye biz bu projeyi hazırladık.

KAMULAŞTIRMA YAPILACAK

Ayrıca biz limanlarımızı da kamulaştıracağız Mersin’den başlayarak tüm limanlarımızı yeniden devletin olması için çalışacağız. Limanlarımızı kamulaştırmadığımız müddetçe tam bağımsız olamayız bundan dolayı da bu projemizde ülkemizin ticari bağımsızlığını sağlayacak. Limanlarımıza ek olarak madenlerimizde kamulaştırılacak. Yenilik Partisi Türkiye’de kamulaştırmayı ön plana çıkarak ve bizim iktidarımızda özelleştirilen tüm madenlerimiz de yeniden kamulaştırılacak.

DEVLETİN İÇİNDEKİ KALİTELİ İNSANLARLA ÇALIŞACAĞIZ

Ben devletin içinden geldiğim için devletin içinde çok kaliteli insanların olduğunu gördüm. Ben devletin içindeki memurlarımıza hükümet zihniyetiyle bakmıyorum. “Yani geldim, herkes benden olacak.” demiyorum. Hayır kardeşim, benden olmak zorunda değil. AKP’de olacak MHP’de olacak başka partilerden de devletin içinde de CHP’de bulunan liyakatli adamlarla çalışabiliriz. Devletin içinden geldiğim için biliyorum ki çok kaliteli insanlar var. Devlette kaliteli insan sayısı çok fazla ama liyakatsizler üste çıkarılmış ve liyakatli olanlar ise liyakatsizlerin altında çalışıyor ve çar çur ediliyor.

HERKESİ YENİLİK PARTİSİ’NE DAVET EDİYORUM

Yenilik Partisi seçimlere girmeye hak kazandı. Bugünden itibaren herkesi partimize destek vermeye çağırıyorum. Yenilik Partisi Türkiye’de yeniliği getirecek. Ekonomide, enerjide ve ticarette bağımsızlığımız başta olmak üzere ülkemizi topyekun bağımsız hale getireceğiz. 2023 Yılı Yenilik Yılı olacak ve herkesi bu yenilik yılında Yenilik Partisi’ne davet ediyorum.

Sürücü Kursu

İlginizi çekebilir

Ankara’da Anlamlı Buluşma

Ankara’da Anlamlı Buluşma

Tema Tasarım |
Takip Et Twitter
WhatsApp