Ana Sayfa Güncel 28 Nisan 2022

Özel bilgilerini telefonlarına yolladılar… Gazetecilere şantaj

Gazeteci Nevşin Mengü bir hackerın, İsmail Saymaz, Cüneyt Özdemir ve Fatih Portakal gibi gazetecilerin de aralarında bulunduğu bir WhatsApp grubu kurarak bilgilerinin elinde olduğu iddiasını sosyal medya hesabından paylaştı.

Gazeteci Nevşin Mengü, sosyal medya hesabından bir hackerın WhatsApp grubu kurarak bilgilerinin ellerinde olduğunu iddia ettiğini paylaştı.

WhatsApp grubuna Nevşin Mengü, İsmail Saymaz, Fatih Portakal ve Cüneyt Özdemir gibi gazeteciler dâhil edildi.

Hacker olduğunu iddia eden kişi, gruba gönderdiği mesajda vesikalık fotoğraflardan ev adreslerine kadar tüm bilgilerin ellerinde olduğunu söyledi. Bu bilgilerin karşılığında ise 1 adet Ethereum coini talep etti.

Rus asıllı bir hacker grubu olduklarını söyledikleri mesajda “Bu bir tehdit mesajıdır. Kolluk kuvvetlerine haber vermeyin” ifadelerine yer verildi.

Ellerinde eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a ait bilgilerin de olduğunu iddia eden grup, onu gruba eklemeyeceğini ve korktuğunu belirtti.

Gazeteci Nevşin Mengü’nün paylaşımları şöyle:

“Memleketin hackerı bile gerizekalı. Adam kimlik bilgilerini çalmış, haraç istiyor. Adam kimliğini çaldığı kişilerden Whatspp grubu kurdu, gruba dayısını ekledi”

NE OLMUŞTU

Gazeteci İbrahim Haskoloğlu, 12 Nisan’da sosyal medya üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MİT Başkanı Hakan Fidan’a ait olduğu iddia edilen kimlik kartlarını paylaşmıştı.

İbrahim Haskoloğlu yaptığı paylaşımda, “Yaklaşık 2 ay önce yayındayken bana bir hacker grubu ulaştı. E-devlet ve devlete ait sitelerden verilerin çalındığını söylediler. Verileri hala da sızdırıyor olduklarını belirttiler. Bazı devlet yetkililerinin bilgilerini benimle paylaştılar. Buna yeni kimlik kartları da dâhil” ifadelerini kullanmıştı.

İbrahim Haskoloğlu bu paylaşımının ardından gözaltına alınarak tutuklandı.

Sürücü Kursu
Tema Tasarım |
Takip Et Twitter
WhatsApp