Ana Sayfa Güncel 10 Mart 2022

“Öldü” iddiasından sonra FETÖ kanalında Fetullah Gülen’in “son arzum” videosu

FETÖ’cülerden üst üste gelen yalanlamalardan sonra, FETÖ’nün Youtube kanalında dün akşam “Günah ve tevbe” başlıklı bir video yayınlandı.

Fetullahçı Terör Örgütü lideri Fetullah Gülen’in hayatını kaybettiği iddia edildi.

İddia, New Jersey’de bulunan Tughra Books isimli kitap yayıncısının Twitter hesabından paylaşılan taziye mesajında yer aldı. Mesajda, örgütü artık Gülen’in kara kutusu ve özel kalemi Cevdet Türkyolu’nun temsil edeceği de öne sürüldü.

İşte o mesaj:

Bazı kaynaklar ise Fetullah Gülen’e yakın hesapların hacklenerek böyle bir mesaj paylaştığını iddia etti.

EKREM DUMANLI’DAN MESAJ
FETÖ’nün kapatılan Zaman gazetesinin eski genel yayın yönetmeni firari Ekrem Dumanlı ise “öldü” iddialarından bir saat önce Gülen’i ziyaret ettiğini öne sürerek, “Sonra gördüm ki bazı zevzekler gün boyu öldü haberi yaymışlar. Bunlara haber vereyim, çoğunuzun helvasını yiyecek kadar sağlıklı, yaşıyor” mesajını paylaştı.

İşte o mesaj:

YEĞENİNDEN AÇIKLAMA

FETÖ ele başı Gülen’in yeğeni Kemal Gülen, sosyal medya hesabından “Muhterem hocamızın sağlık durumu çok iyidir Allaha hamdolsun. Endişeye gerek yok, günlük programına devam ediyor. Yalancılar ise iftiraları altında ezildiler. Bu yalan haberler bizi bir kez daha kenetledi. Allah hepinize af ve afiyet versin” mesajını yayınladı.

İşte o mesaj:

ÜST ÜSTE YALANLAMALARDAN SONRA DİKKAT ÇEKEN VİDEO

FETÖ’cülerden üst üste gelen yalanlamalardan sonra, FETÖ’nün Youtube kanalında dün akşam “Günah ve tevbe” başlıklı bir video yayınlandı.

Gülen videoda, “Dünya muhabbeti istikametinde bir adım atınca, o bir adım, ikinci adımı atmanın zorlayıcı bir sebebi ve aynı zamanda bir referansıdır. Olumsuz şeylere doğru atılan her adım, ikinci yanlış adıma bir çağrıdır, bir davetiyedir” mesajını veriyordu. Videonun sonunda ise “günahı umursamamak, en büyük günahtır” deniliyordu.

Ancak, Gülen’in bu videosu yeni değil…

Dün akşam paylaşılan bu video, Gülen’in 16 Ekim 2016 tarihli 35 dakikalık videosundan montaj yapılarak hazırlandı.

Videonun ilk başlığı ise “İftiralar, Zulümler Ve Son Arzum”.

Bu videoda Gülen son arzusunu “Ölüme gülerek gideceğim; son arzum sorulursa, ölmeden evvel o zalimlerin ve dilsiz şeytanların yüzlerine tükürmek isteyeceğim!..” sözleriyle açıklıyor.

“Öldü” iddiasının ardından Gülen’in “son arzusunun” yer aldığı eski videosunun montaj yapılıp yayınlanması dikkat çekti.

İşte o sözler:

HASTALANDIĞINI KENDİSİ AÇIKLAMIŞTI

FETÖ elebaşı Fetullah Gülen, son yayınlanan videosunda “Çok küçük bir eforu taşıyamayacak kadar hastayım” diyerek hasta olduğunu duyurmuştu.

28 Şubat’ta YouTube’da yayımlanan videoda Gülen, “Ben çok fazla değil ama biraz rahatsızım yani… Çok düşük bir eforu taşıyamayacak kadar, öyle bir şey var” demişti.

Sürücü Kursu
Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp