Ana Sayfa Güncel 13 Temmuz 2022

MİLLET İLE KOŞ MİLLET BAHÇESİNDE KOŞ MİLLETİMİZ 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ ANIYOR

“Millet ile Koş Millet Bahçesinde Koş” temasından hareket edilerek milletimiz 15 Temmuz Şehitlerini ”  1. Ulusal Birlik…

“Millet ile Koş Millet Bahçesinde Koş” temasından hareket edilerek milletimiz 15 Temmuz Şehitlerini ”  1. Ulusal Birlik ve Beraberlik Koşusu” ile bir kez daha yad edecek. Cumhurbaşkanlığı himayesinde yapılacak olan 15 Temmuz Birlik ve Beraberlik Koşusdnun öncülüğünü Eski Başbakan Yardımcısı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Ankara Milletvekili Emrullah Işler yapacak. Koşunun organizatörlüğünü ise Erbay Kücet üstlenmiştir.

Koşu 81 Ilde Eş Zamanlı Yapılacak

Türkiye’nin 81 ilinde eş zamanlı olarak yapılacak olan 15 Temmuz Şehitleri koşuları Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanlığı, 15 Temmuz Derneği, Sağlıklı Yaşam Derneği ve Olimpik Ajans Akademisi işbirliğiyle Ankara’da Millet Bahçesi’nde yapılacaktır.

15 Temmuz Şehitlerimizin bir kez daha anılacağı koşuya 15-70 yaş arasında kadın ile erkek sporcular katılacak ve yarışma tek kategoride yapılacaktır. Koşu Millet Bahçelerinde Yapılacak Ankara Millet Bahçesinde iki tur olarak gerçekleştirilecek koşunun başvuruları 13 Temmuz 2022 saat 1 7.00’da sona erecek olup, Ankara dışında millet bahçelerinde ya da millet bahçesi olmayan illerde ise koşu uygun alanlarda yapılacaktır.

Ankara Millet Bahçesindeki yarışmada dereceye girecek sporcuların madalyaları Atletizm Federasyonu Başkanlığınca, diğer illerde ise Gençlik ve Spor Il Müdürlükleri tarafından verilecek.

Fatih Çintimar:” 15 Temmuz şehitlerinin aziz ruhunu yad edeceğiz:’ Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar koşunun önemine değinerek, “Bu koşuyla milletimiz 15 Temmuz şehitlerinin aziz ruhunu bir kez daha yad edecek. Birlik ve beraberliğimiz için önem arz eden bu koşuyu Atletizm Federasyonu olarak organize etmekten gurur duyuyoruz:’dedi.

Erbay Kücet:” 15 Temmuz şehitlerimizi anlamlı bir etkinlikle anacağız:’ 15 Temmuz Birlik ve Beraberlik Koşusu Koordinatörü Erbay Kücet de,”15 Temmuz şehitlerimizi böylesini anlamlı ve güzel bir etkinlikle andığımız için çok mutluyuz. Şehitlerimize bu vesileyle Yüce Allah’tan bir kez daha rahmet diliyor, yakınlarına başsağlığı diliyorum:’ şeklinde konuştu.

Sürücü Kursu

İlginizi çekebilir

Erzurum’da deprem…

Erzurum’da deprem…

Tema Tasarım |