Ana Sayfa Güncel 27 Nisan 2022

Menderes Karagül’den Kadir Gecesi Mesajı

Türkiye’nin önemli iş insanı ve siyasi aktörlerinden Menderes Karagül, Kadir Gecesi dolayısı ile kutlama mesajı yayınladı. Karagül,…

Türkiye’nin önemli iş insanı ve siyasi aktörlerinden Menderes Karagül, Kadir Gecesi dolayısı ile kutlama mesajı yayınladı.

Karagül, “Ramazan Ayı’nın sonuna yaklaşırken bin aydan daha hayırlı olduğu bildirilen Kadir Gecesi’ne erişmenin heyecan ve mutluluğunu yaşamaktayız. Kadir Gecesi, insanlık âlemi için birer kurtuluş, rahmet, mağfiret ve bağışlanma vesilesi ile mübarek gecelerin en anlamlısıdır. Kadir gecesini bu derece değerli kılan, Kur’an-ı Kerim’in bu gece indirilmeye başlanmış olmasıdır. Kur`an hem varlık, var oluş, kendimiz ve Yaratanımız hakkında hakikat bilgisinin hem de İslam Medeniyetinin temelini teşkil etmiş, insanlığın yolunu aydınlatmış, fert ve toplum hayatındaki temel ahlaki ve sosyal problemlerin hak ve adalet ekseninde çözülmesine ışık tutacak, insanları geleceğe hazırlayacak ilahi ölçüleri getirmiş ilahi bir kitaptır. Kadir Gecesi aynı zamanda dua ve tövbelerin kabul edildiği kutlu bir gecedir. Bizler, hayatımızın çok hızlı seyreden akışı içinde böylesi müstesna geceleri kendimizi yenileme fırsatı olarak değerlendirmeli, hikmet gözüyle kendimizi sorgulayıp, özeleştiri yapıp, işlediğimiz hatalara tövbe edip af ve bağışlanma dilemeliyiz. Kadir Gecesi gibi mübarek bir gecenin, millet olarak aramızdaki sabrı, sevgiyi, hoşgörüyü, yardımlaşmayı artırmasına, paylaşmayı ve özveriyi pekiştirmesine vesile olmasını temenni ediyor,bu gecenin ülkemize ve tüm İslam alemine, barış, kardeşlik ve huzur getirmesini diliyorum.” dedi.

Sürücü Kursu
Tema Tasarım |
Takip Et Twitter
WhatsApp