Ana Sayfa Güncel 31 Mayıs 2022

Kur’an kursunda Yedi çocuğa istismara Verilen Ceza Belli Oldu!

Erzurum’da Diyanet’e bağlı Hacı Bahattin Evgi Yatılı Kur’an kursunda cinsel istismara maruz bırakılan 7 çocuğun davası 8 saat süren ilk duruşmada karara bağlandı. Mahkeme, sanık H.A.’ya, nitelikli cinsel istismar suçuyla, toplamda 119 yıl ile rekor düzeyde ceza verdi.

Erzurum’daki yedi çocuğun tecavüz ve cinsel istismara uğramasına ilişkin davanın ilk duruşmasında karar çıktı. Hacı Bahattin Evgi Kuran Kursu belletmeni H.A’ya altı çocuğa nitelikli cinsel istismar ve çocukları hürriyetten yoksun kılma suçundan toplam 119 yıl 6 ay hapis cezası verildi. Mahkeme, sanık hakkında iyi hal indiriminde bulunmadı.

AVUKATLAR AYRI AYRI BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

Karar sonrası Erzurum Adliye Sarayı önünde davayı takip eden Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği ile Saadet Öğretmen Çocuk İstismarıyla Mücadele Derneği (UCİM) avukatları ve gönüllüleri ayrı ayrı basın açıklaması yaptı. UCİM avukatları, “Çocuklar vatandır, vatanına sahip çık” diye slogan atarken, mağdur çocuklardan birisinin annesi Önce Çocuklar ve Kadınlar Derneği Başkanı Av. Müjde Tozbey Erden ile birlikte kameraların karşısına geçti. İki dernek arasında mağdur annesinin basın açıklaması yapmasına yönelik kısa süreli bir gerginlik yaşandı. UCİM Başkanı Saadet Özkan Efe ve dernek avukatları, mağdur annenin basın karşısına çıkarılmasına tepki gösterdi.

MAĞDUR ANNE, DİYANET İŞLERİ BAŞKANI’NA SESLENDİ

Adliye önünde Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a seslenen anne, “Aslında çok şey söylemek istiyorum. Ali Erbaş… Bu senin onuruna yakışır. Bravo sana, Allah seni ve kurumunu kahrı perişan etsin. Dine zarar veren sensin” ifadelerini kullandı.

Sürücü Kursu
Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp