Ana Sayfa Güncel 15 Haziran 2022

Komünistler seçimlerde hangi adayı destekleyeceklerini açıkladı

TKP’li Kemal Okuyan, seçimlerin ikinci turunda Millet İttifakı’nın adayını destekleyeceklerini belirtti. Okuyan, Ali Babacan, Ahmet Davutoğlu ve Temel Karamollaoğlu’na destek vermeyeceklerini söyledi.

Türkiye Komünist Partisi Genel Sekreteri Kemal Okuyan, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde partisinin izleyeceği stratejiyi açıkladı.
Cumhuriyet yazarı Zülal Kalkandelen aktardığına göre Okuyan, TKP’nin seçimlere parti olarak gireceğini, seçimin ikinci tura kalması durumunda ise Millet İttifakı’nın adayını destekleyeceklerini söyledi.

Zülal Kalkandelen’in Cumhuriyet gazetesindeki köşenin ilgili bölümü şöyle:

“TKP Genel Sekreteri Kemal Okuyan’la da bu kapsamda görüşüp seçime yönelik izleyecekleri stratejiyi kendisinden dinledim. Kamuoyuna daha önce yansıdığı gibi, seçime parti olarak girecekler, arkalarında durabilecekleri bir aday çıkaracaklar ama ikinci tura kalması halinde Millet İttifakı’nın adayını destekleyecekler. Ancak tam bu noktada dikkat çekici bir uyarısı var: Ali Babacan, Ahmet Davutoğlu ve Temel Karamollaoğlu’nun destek vermeyecekleri isimler olduğunu açıkladı.”

Sürücü Kursu
Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp