TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 11.003.317
AKTİF VAKA: 689.980
ÖLÜM: 86.099
İYİLEŞME: 10.313.337

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Güncel 3 Ocak 2022

Karakuş’tan Yeni Yıl Mesajı

Yenilik Partisi Genel Baskan yardımcısı Elif Karakuş şu ifadelerde bulundu; Tüm dünyayı etkileyen salgın bize çok şeyler…

Yenilik Partisi Genel Baskan yardımcısı Elif Karakuş şu ifadelerde bulundu;
Tüm dünyayı etkileyen salgın bize çok şeyler öğretti ve acısıyla tatlısıyla 2021 yılını geride bırakıyoruz. 2020 yılı ile birlikte hayatımızı etkileyen koronavirüs salgınını geride bırakmak tüm dünyadaki herkesin ortak dileklerinden birisi oldu. İyi, kötü, mutlu, acı, tatlı günlerin yaşandığı bir yılı geride bırakırken yeni yıla dair hayallerimizi gerçekleştirebilmeyi diliyorum.

Zor bir yılı geride bırakmak üzereyiz.  Dünya üzerinde yaklaşık 4.3 milyon kişinin yaşamına mal olan koronavirüsün, 2022 yılında son bulmasını diliyorum . Başta sağlık çalışanları olmak üzere bu süreçte çalışan herkese şükranlarımı sunuyorum. “İnanıyorum ki 2022 yılı, umutlarımızın yeniden yeşereceği, alçak gönüllülüğün, hoşgörünün, birlikteliğin yılı olacaktır. Sadece kendisi için değil, herkes için adalet isteyenlerin, zulme karşı direnenlerin, demokrasiyi savunanların, işçilerin, ev kadınlarının, apartman görevlilerinin, esnafın, üreticinin yılı olacaktır. Dileğim, 2022 yılında, fikri, irfanı, vicdanı hür gençlerimizin geleceğe umutla bakabilmesini sağlamaktır. O umudu yeşertecek olan yine bizler olacağız.

2022, liyakate dayalı istihdam politikasını, şeffaflığı, kuvvetler ayrılığını, parlamenter demokrasiyi savunanların, erkek egemen şiddete boyun eğmeyen kadınların ve akla, vicdana, ahlaka sığmayan dayatmaları reddeden gençlerin demokratik taleplerinin yükseldiği, hak, hukuk ve adalet uğruna verdiğimiz mücadelenin kökleştiği bir yıl olacak. 2022,siyasi iktidarın yok saydığı ekonomik krizin yarattığı ağır tablonun, toplumsal dayanışma ve planlı üretim politikasıyla ortadan kalkacağına inananların daha çok öne çıktığı bir yıl olacak. 2022, komşularımızla barış içinde yaşamak isteyenlerin, çiftçimizin tarlasıyla, çocuklarımızın bilimsel, çağdaş ve laik bir eğitimle buluşmasını isteyenlerin sesinin yükseldiği bir yıl olacak. Çünkü 2022, yaşanan tüm acılara ve baskılara rağmen , mevcut iktidarın insanlara açlığı sefaleti revâ gördüğü bir yıl olmayacak .2022 yılı “YENİLİK ” yılı olacak .Daha yaşanılabilir bir Türkiye için mücadele edenlerin yılı olacak …Bürokrasiye boyun eğmeyenlerin yılı olacak …2022 ,insanca yaşamak isteyenlerin yılı olacak .

Bu duygu ve düşüncelerle; 2022 yılının ülkemize, bölgemize ve tüm insanlığa demokrasi, adalet, huzur, bolluk ve bereket getireceğine duyduğum inançla tüm milletimize , mutluluk ve sağlık getirmesini diliyorum.
  

    

İlginizi çekebilir

Ankara’da Patlama!

Ankara’da Patlama!

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp