Ana Sayfa Güncel 27 Şubat 2022

Elif Karakuş’tan Kandil Mesajı

Yenilik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Elif Karakuş paylaştığı kandil mesajında şu ifadelerde bulundu. Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed…

Yenilik Partisi Genel Başkan Yardımcısı Elif Karakuş paylaştığı kandil mesajında şu ifadelerde bulundu.

Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed (SAV) in, önce Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya, oradan da Allah’ın sonsuz kudret ve ayetlerini müşahede etmek için semaya yaptığı, içerisinde pek çok ilahi lütuf, ihsan ve bereketi barındıran, hikmet, hediye ve müjdelerle dolu manevi bir yolculuk olduğunu iyi idrak etmeli ve Miraç’ın Hazreti Muhammed’in yaşadığı büyük buluşma, Allah’ın sonsuzluğuna ve büyüklüğüne  yapılan en görkemli şahitlik olduğu da bilmeliyiz. Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed (SAV)’in Miraç’tan dönerken adeta bir vefa duygusuyla yanında ümmetine çok büyük hediyeler getirmiştir. Birinci hediye, Sevgili Peygamberimizin “gözümün nuru” dediği beş vakit namazdır. Efendimiz (s.a.s), Miraç hâdisesinden sonra ümmetine dönmüş ve onları namaz ibadeti ile Yüce Mevlamıza manen yükselmeye davet etmiştir.
Miracın İkinci hediyesi, Bakara suresinin son iki ayetidir. Her yatsı namazının ardından aşır olarak okuduğumuz “amenerrasulü”. Üçüncü hediyesi, istikametini imana çeviren, Allah’tan başkasına kulluk etmeyenlerin günahlarının bağışlanacağı ve sonunda cennete gireceği müjdesidir. İlahi Esintilerin kalpleri okşadığı, bir anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle, Euzü billahi mineş-şeytanir-racîm Bismillahir-rahmanir-rahîm bizleri varlığa erdiren var olmadaki sonsuz zevki gönüllerimize duyuran Güzeller Güzeli Rabbimiz! Sana sonsuz hamd -ü senalar olsun.
Bu dugu ve düşüncelerle Miraç Kandilinin, Türk – İslam Coğrafyalarına brilik, samimiyet, kardeşlik şuuru getirmesini Cenab- ı Allah’tan diliyorum. Miraç Kandilinizi kutlu olsun.

Sürücü Kursu
Tema Tasarım |