Ana Sayfa Güncel 30 Kasım 2022

İtalyan iş insanı Francesco Terrone’nin yeni bir yönü ortaya çıktı.

İtalya’nın tanınan iş adamlarından birisi olan Francesco Terrone’nin insanda tarafından az bilinen şair yönünü ve birbirinden güzel şiirlerinin hikayesini, gazeteci Dündar Keşaplı kaleme aldı.

İtalya’nın önemli iş insanlarından ve bir mühendis olan Francesco Terrone’nın, az bilinen bir yönünü, iyi bir şair olduğunu ve Napoli’nin efsanevi futbolcusu Diego Armando Maradona’nın ölümü ardından onun için yazdığı şiirle daha geniş kitlelere gösterdi.

Yazıları ve şiirleriyle çok sayıda ödül de alan Francesco Terrone “Napoli’nin Diego’su” şiiriyle büyük ilgi uyandırmıştı ülkesi İtalya başta olmak üzere tüm dünyada.

Terrone, son günlerde ise özellikle savaşa ve savaştan en çok etkilenen çocuklar için üzüldüğünü belirtiyor.

Ünlü şairin çocuklar için yazdığı şiirler de dikkati çekiyor. Roma’da kısa süre önce düzenlenen Tulipani di Seta Nera Film Festivali’nin açılışında 3 şiiri okunduktan sonra dakikalarca ayakta alkışlannanı Şair Terrone  büyük beğeni topladı ve .

Savaşta mağdur olan çocukları gördükçe içinin parçalandığını belirten Terrone, “Çocukları o zor koşullarda gördükçe çok üzülüyorum” diyor.

Bu savaşın ve başta çocuklar için yarattığı travmanın bir an önce bitmesi temennisini dile getiren Terrone, diplomasinin etkin şekilde devreye girmesini umuyor.

Terrone, çocukların küçük yaşlarda evlerini, okullarını ve arkadaşlarını terk etmek zorunda kalmasının büyük bir travma olduğunun altını çiziyor. Vakfı aracılığıyla savaştan kaçan 80 öksüz çocuğa yardım eden Terrone, bu dramın bitmesi için dua ettiğini kaydetti.

Bu arada Terrone, özellikle farklı din ve kültürlerin birbirine yakınlaşmasının önemine inandığını da belirtti.

İtalyan iş insanının çocuklar için yazdığı şiir şu şekilde:

Çocuklara Dokunmayın…

Küçüklere dokunmayın.

Dokunmayın yaralarına,

Gözyaşlarına kucak açın,

Kırın denizdeki dalgalara benzeyen

Ve nefessiz bırakana dek yok eden

Nice bencillikleri.

Yürütün onları

Düşüncelerinin hürriyetine doğru.

Çocuklara dokunmayın.

Bırakın güneş okşasın onları,

Büyütün onları

Hayatın çatı olukları altında,

Büyütün onları

Çünkü hayatın kendisidir onlar…

Ömür boyunca!

Sürücü Kursu
Tema Tasarım |
Phone
WhatsApp