TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİNAna Sayfa Güncel 25 Mayıs 2022

İlkokula saldırı: 19’u çocuk 21 kişi öldü

ABD’nin Teksas eyaletindeki bir ilkokula düzenlenen silahlı saldırıda Vali Greg Abbot, silahlı saldırıda 19’u çocuk ve 2’si öğretmen olmak üzere 21 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Teksas medyasından edinilen ilk bilgilere göre saldırı, San Antonio’nun 90 dakika batısındaki 16 binden fazla nüfusu bulunan Uvalde kasabasında gerçekleşti.

Yaklaşık 600 öğrencinin eğitim gördüğü Uvalde ilkokuluna düzenlenen saldırıda Vali Greg Abbot, silahlı saldırıda 19’u çocuk ve 2’si öğretmen olmak üzere 21 kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Polis, şüphelinin yakalanarak gözaltına alındığını duyururken, sanık hakkında herhangi bir detay paylaşmadı.

Sputnik’in aktardığına göre kasabadaki bütün okullar kapatılıp eğitime ara verilirken San Antonio polisinin olay yerine gönderdiği SWAT timlerinin, helikopter ve suç müfettişleri ile saldırıyı aktif olarak soruşturduğu bildirildi.

ABD BAŞKANI BIDEN’DAN TEKSAS’TAKİ OKUL SALDIRISIYLA İLGİLİ AÇIKLAMA
Asya ziyaretinden dönen ve Beyaz Saray’da basın toplantısı düzenleyen ABD Başkanı Joe Biden, eşi Jill Biden ile gazetecilerin karşısına çıkarak görevini devraldığında böyle bir konuşma yapmak zorunda kalmamak için dua ettiğini aktardı. Joe Biden, “Tanrı aşkına, ne zaman silah lobisine karşı duracağız? Ben artık bu konudan yoruldum” dedi.

Joe Biden, sözlerine şöyle devam etti:

“Bu tarz silahlı saldırılar dünyanın başka yerlerinde nadiren oluyor. Oralarda da akli dengesi yerinde olmayan insanlar var, orada da aile içi problemi olan insanlar var ancak bu tarz toplu silahlı saldırılar bu kadar sıklıkla asla olmuyor. Peki neden Amerika’da oluyor ve biz neden bu kıyımla yaşamak zorundayız?”

İlginizi çekebilir

Motorine zam geliyor

Motorine zam geliyor

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp