Ana Sayfa Güncel 1 Haziran 2022

Herkes selfie çekenleri eleştirdi… Perde arkası ortaya çıktı

Sonradan ortaya çıkan fotoğraflara göre kendisini yakan vatandaşın kıyafeti nedeniyle Galata Kulesi ve çevresindeki kişilerin olayı şov gösterisi zannettiği anlaşıldı…

İstanbul’da gün içerisinde gelen cinsel ilişkiye giren ve çıplak bir şekilde güneşlenen vatandaşların görüntüleri gündemdeki yerini korurken akşam saatlerinde de Galata Kulesinde bir kişi kendini yaktı.

Kendisini yakmadan önce “Allah-u Ekber” dediği belirtilen kişi elindeki ateşle kendisini tutuşturdu. Alevler içerisinde kalan kimliği öğrenilemeyen kişi yaklaşık 30 saniye boyunca alev topu halinde yandı.

Daha sonra çevredeki mekandan getirilen bir yangın söndürme tüpüyle söndürülmesinin ardından yaralı olarak kurtarıldı.

Alevlerin söndürülmesinin ardından vatandaşların başına toplandığı kişinin o halde “Allah-u Ekber” demeye devam ettiği görüldü.

SELFIE ÇEKENLER ŞOV SANDI

Çevredeki vatandaşların ise kendisine yakan vatandaşa müdahale etmediği gibi bir de selfie çekilip, alevleri video kaydı altına ­aldığı görüntüler ise sosyal medyada olayın kendisinden daha büyük tepki topladı.

Fakat sonradan ortaya çıkan fotoğraflara göre kendisini yakan vatandaşın kıyafeti nedeniyle Galata Kulesi ve çevresindeki kişilerin olayı şov gösterisi zannettiği anlaşıldı.

Olay yerine gelirken çekilmiş fotoğrafta görüldü ki kendini yakan kişi, tamamen siyah bir kıyafet giymiş halde, başı gözü kapalı şekilde elinde meşale tutarak kendisini yaktığı noktaya ilerledi.

O sırada çevredekilerin ilgisini çeken kişinin garip hareketleri sonrasında kendisini yakması ise vatandaşların yaşananları şov zannetmesine neden oldu.

Sürücü Kursu
Tema Tasarım |