Ana Sayfa Güncel, Öztürk Yılmaz 23 Kasım 2022

GERÇEKTEN YENİLİK İSTEYEN HER KESİME AÇIĞIZ

Cumhurbaşkanlığı ve seçim gündemi başta olmak üzere Türkiye’nin gündeminde bulunan konular hakkında Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, katıldığı canlı yayın programında açıklamada bulundu.

13 Kasım’da yapılan kurultayın ardından seçime girmeye hak kazanan ve iddialı bir şekilde Türkiye’de ses getiren siyaseti ile dikkat çeken Yenilik Partisi’nin Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, katıldığı canlı yayın programında gazetecilerin kendisine yönelttiği sorulara cevap verdi.

Gazetecilerle gündem özel programına katılan Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, “Geçen hafta kurultayımızı yaptık. Herkes parti kuruyor ama teşkilatlandırma yapamaz dediler, teşkilatlandık. Seçime girme yeterliliğini alamaz dediler. Onu da geçtik. Yani kongresini yaptığımız mazbatası elimizde olan 51 ilimiz var. Yani şu anda Yenilik Partisi 2023 seçimlerine hazırdır. Biz şimdi 26 Şubat itibariyle yapılacak bütün genel seçimler ve yerel seçimlere gireceğiz. Dolayısıyla 26 Şubat’a kadar da seçim olmayacağına göre bu şartlarda Yenilik Partisi seçime girebiliyor. Bundan sonra Yenilik Partisi Türkiye siyasetinde olacak.” dedi.

26 KASIM’DA İL BAŞKANLARIYLA TOPLANIP AÇIKLAMA YAPACAĞIZ

Cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda ise Yılmaz, “Önümüzdeki hafta bir açıklama yapacağız. Bununla ilgili sizi de davet ediyoruz. 26 Kasım Cumartesi günü Yenilik Partisi 51 ilin başkanı ile toplanıp 3 konuyu görüşeceğiz; seçim ittifakları, cumhurbaşkanlığı adaylığı ve seçim stratejisi. Bu üç konuda önümüzdeki hafta kamuoyuna açıklama yapacağız.” ifadelerini kullandı.

ÖZTÜRK YILMAZ’DAN CUMHURBAŞKANLIĞI ADAYLIĞI AÇIKLAMASI

Türkiye’nin Cumhurbaşkanı nasıl olmalı? Yani siz adaylığınızı koyarsanız bu halk sizi neden Cumhurbaşkanı yapsın? Yani sizin ne özelliğiniz var? diye soran gazeteciye Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz’ın cevabı şöyle:

Aslında iki gün önce katıldığım bir televizyon programında da benzer bir soru geldi, niye sizi Cumhurbaşkanı seçsinler, neden seçsinler? diye. Şimdi bir kere ben daha adaylığımı henüz açıklamadım. Cumartesi günü muhtemelen bununla ilgili bir gelişme olacak. Ben yalancı değilim; mesela Cumhurbaşkanı adayı yalancı olmasın, benim kriterim cumhurbaşkanı yalancı olmaması lazım çünkü cumhurbaşkanı yalan söylerse her şeyi yalan oluyor. Hamaset yapmasın. Vatan, millet, Sakarya ile milleti kandırmasın. Benim en önemli özelliğim ben dışarıyı, dünyayı biliyorum. Yani mesela bugün Almanya’nın nereye gittiğini görüyorum. Putin’in nasıl çamura battığını biliyorum. Türkiye’nin başta enerji, tarım ve eğitim olmak üzere tüm sıkıntılarını çözecek projelerimiz var.

ERDOĞAN’I YENMEK İSTEYEN YANIMA GELSİN

Erdoğan, başta kalmanın mücadelesini veriyor, Türkiye’ye geliştirmenin mücadelesini vermiyor ki. Şu anda koltuğunda devrilmesinin diye uğraşıyor işte. Erdoğan devrilmemek için koltuk değneği olarak MHP’yi alıyor yanına yani şu anda onun derdi ülkeyi ayakta tutmak değil, onun derdi koltuktan düşmemektir. Erdoğan’ı yenmek isteyen yanıma gelsin. Biz seçime girme yeterliliğini almış,  yeni bir dönem açmak isteyen pırıl pırıl bir partiyiz. Gerçekten Yenilik isteyen her kesime açığız.

Sürücü Kursu
Tema Tasarım |