Ana Sayfa Güncel 3 Eylül 2022

Erken seçim iddialarına noktayı koydu

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, “Seçim 2023 Haziran’da olacak” dedi.

Muhalefet ve iktidara yakın medya tarafından sık sık gündeme getirilen erken seçim iddiaları, bir süredir Türkiye siyasetinin ana gündem maddelerinden biriydi.

CHP ve İYİ Parti başta olmak üzere muhalefet partileri, “Sandık getirilsin” dedi, erken seçim talep etti.

Siyasetin ve basının gündemindeki erken seçim iddialarına noktayı AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş koydu.

CNN Türk’te Hakan Çelik’in sunduğu Hafta Sonu programına konuk olan Numan Kurtulmuş, erken seçim iddialarına noktayı koydu:

“Çok net. Cumhurbaşkanımız ve Cumhur İttifakı tarafından dile getiriliyor. Seçim, vaktinde olacak. AK Parti’nin Türkiye’de çıkardığı önemli hususlardan birisi seçimin vaktinde olması. 2023’ün Haziran ayında inşallah demokratik şekilde gerçekleştirilecek.

Seçimin ertesi günü yeni bir seçime hazırlanan bir partiyiz. Bütün çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bu sürecin hazırlığı içerisindeyiz. Seçim kampanyaları için hazırlığımızı yapıyoruz.

Umarım diğer partiler de aynı hazırlıkları yapar. Teşkilatları en yakından tanıyanlardan biriyim. Birebir teşkilatlarımızın ne hissetiğini gözlemleyerek bilen birisiyim. Teşkilatlarımız yüksek bir motivasyon içerisindedir.

Teşkilatlar hayati bir seçim olduğunun farkında. Meydanların dili büyük bir desteğin olduğunu gösteriyor. Halkın gönlünden düşmemeyi başarmak gerekiyor. Halkın ilgisi ve desteği devam ediyor. Halkı dinlemeyi bilmek, samimi olmak çok önemli.”

Sürücü Kursu
Tema Tasarım |
Phone
WhatsApp