Ana Sayfa Güncel 11 Mayıs 2022

Erdoğan’dan gece yarısı flaş atama kararları… Kritik görevdeki isimler değiştirildi

Valiler Kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlandı. 9 vali görevden alındı, yerlerine yeni atamalar yapıldı…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla Resmi Gazetede atama kararları yayınlandı. Yeni atamalarda Gezi Davası kararını eleştiren AKP eski milletvekili Hüseyin Kocabıyık’ın Uşak Valisi olan eşi Funda Kocabıyık ve geçtiğimiz şubat ayında Isparta’da günlerce süren elektrik kesintileri sebebiyle tepkilerin hedefi olan Isparta Valisi merkeze çekildi. Bununla birlikte Güneydoğu’da değişen vali sayısı da dikkat çekti.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Şanlıurfa, Bolu, Van, Diyarbakır, Bartın, Kayseri, Uşak, Karaman ve Isparta valileri görevden alındı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayınlanan kararnamede 9 vali görevinden alınarak merkeze çekilirken toplamda 20 ilin valisi de değişti.

UŞAK VALİSİ KOCABIYIK DA LİSTEDE

Eski AKP milletvekili Hüseyin Kocabıyık’ın hükümeti eleştirmesinden sonra geçiçi olarak Ankara’ya çekilen Uşak Valisi Funda Kocabıyık, yayınlanan kararnameyle Vali-Mülkiye Başmüfettişi görevine atandı.

Hüseyin Kocabıyık, sosyal medya hesabından 2019’daki İBB seçimlerine ve Gezi Davası’nda alınan kararlara yönelik eleştirilerde bulunmuştu. Açıklamalarının ardından eşi Funda Kocabıyık İçişleri Bakanlığı tarafından merkeze çekilmişti.

GÜNEYDOĞU’DA FLAŞ DEĞİŞİKLİKLER

Merkeze çekilen valiler arasında Güneydoğu illerindeki görevli valilerin çok olması dikkat çekti.

Van, Diyarbakır, Şanlıurfa valileri görevden alınıp merkeze çekilirken, Şırnak Valisi Mersin’e, Batman Valisi de Malatya’ya atandı.

Sürücü Kursu
Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp