Ana Sayfa Güncel, Sağlık 31 Ekim 2022

Erdoğan sansür yasasından mı çekindi… Apar topar tweeti sildi

Erdoğan’ın Twitter hesabından bugün “Vatandaşlarımızın kullandığı her 100 ilaçtan 89’u yerli üretimden sağlıyoruz” paylaşımı yaptı. Paylaşım hemen kaldırılınca “sansür yasası” esprileri yapıldı…

Cumhurbaşkanı Erdoğan hesabından paylaşılan “Vatandaşlarımızın kullandığı her 100 ilaçtan 89’u yerli üretimden sağlıyoruz” tweeti, bir süre sonra silindi.

Erdoğan’ın Twitter hesabından bugün “Vatandaşlarımızın kullandığı her 100 ilaçtan 89’u yerli üretimden sağlıyoruz” paylaşımı yaptı.

Aynı zamanda eczacı olan CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Erdoğan’ı etiketleyip bu paylaşımı alıntılayarak “Madem tüketilen her 100 ilaçtan 89’u yerli üretim Neden 5 ilaçtan biri eczanede yok? İlaç fiyatlandırması neden Euro kuruna bağlı? İthal ilaca ödenen TL oranını da söyleyin bakalım. Derdiniz tasanız algı yönetimi!” sorularını sordu.

Ancak Erdoğan’ın hesabından paylaşılan tweet bir süre sonra silindi.

CHP’li Bulut, paylaşımın silinmesi üzerine “Sorulara cevap vermek yerine tweet silmek daha kolay tabi @RTErdogan” diyerek tepki gösterdi.

Sosyal medyada Erdoğan’ın tweetini silmesi ise esprilere neden oldu. Erdoğan’ın geçen hafta yasalaşan “sansür yasası” olarak adlandırılan “dezenformasyon yasası” nedeniyle yanlış bilgi içeren paylaşmanı kaldırdığı gündeme geldi.

İşte o paylaşım:

Sürücü Kursu
Tema Tasarım |