Ana Sayfa Güncel 16 Nisan 2022

DEVA Partisine 18 kurşun

Ali Babacan Twitter hesabından Malatya’nın Pütürge ilçe başkanlığına silahlı saldırı yapıldığını açıkladı…

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Twitter’dan yaptığı açıklamada ilçe binasına silahlı saldırı yapıldığını açıkladı.

Ali Babacan Twitter hesabından Malatya’nın Pütürge ilçe başkanlığına silahlı saldırı yapıldığını söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

“Kimliği belirsiz kişilerce Pütürge ilçe binamıza silahlı saldırıda bulunulmuştur. Değerli il ve ilçe başkanlarımıza ve tüm teşkilat mensubu arkadaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Partimize ve demokrasimize yapılan bu saldırının takipçisi olacağız.”

DEVA Partisi İl Başkanı Onur Güneş, saldırı ile ilgili şu açıklamada bulundu:

“Pütürge ilçe binamıza kimliği belirsiz kişiler tarafından silahlı saldırıda bulunulmuştur. Gece geç saatlerde yapılan saldırıda parti binamızın camları kırılmış olup ayrıca çeşitli demirbaşlarımız zarar görmüştür. Binamıza toplamda 7 adet kurşun isabet etmiştir. Demokrasiye ve partimize yapılan bu çirkin ve hukuk dışı saldırı bizi yolumuzdan ayırmayacak ve millet için çalışmaya devam edeceğiz. Bu tür çirkin saldırılar bizleri yıldıramaz.

Bugün Deva Partisine yapılan silahlı saldırı yarın başka siyasi partilere de yapılabilir. Bu açıdan bir an önce faillerin yakalanıp cezalandırılmasını ve toplum vicdanın rahatlatılmasını bekliyoruz. İlçe binamıza yapılan saldırıyı, demokrasiye yapılmış bir saldırı olarak görmekteyiz. Demokrasinin temel unsurlarından biri olan siyasi partilere yapılan bu saldırıları devlet güvenliğine ve millet iradesine yapılmış bir saldırı olarak değerlendirmekteyiz.”

Sürücü Kursu

İlginizi çekebilir

Meteoroloji’den Flaş Uyarı!

Meteoroloji’den Flaş Uyarı!

Tema Tasarım |