Ana Sayfa Güncel 30 Ocak 2022

Cumhurbaşkanının mikrofon tuttuğu çocuk Kılıçdaroğlu’na “hain” dedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, masum küçük bir çocuğu sahneye davet etti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Cumhurbaşkanı Erdoğan’a çocuğu tanıttı. Daha bebekken babası cezaevine giren küçük çocuk mikrofonu aldı ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na “Bay Kemal kim? O adam hain hain” diyerek hakaret etti. Odatv çocukla daha önce yayın yapan sunucuya ulaştı: “AKP’nin üyesiyim açıklama yapamam”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı Trabzon’da toplu açılış töreninde ilginç bir olay yaşandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, küçük masum bir çocuğu sahneye çağırdı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, çocuğu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a tanıttı ve “Mecliste çalışan Konyalı K.A. var ya, bu sarı onun torunu” ifadelerini kullandı.

PROTOKOL GÜLÜMSEDİ

Babasının cezaevinde olduğunu ve 10 yıldır onu görmediğini söyleyen 10 yaşındaki B.C.G.’ye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan “Avukat burada bununla konuş” dedi.

Küçük çocuk ardından mikrofonu aldı ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na “Cumhurbaşkanı Amca… Cumhurbaşkanı Amca… Bay Kemal kim? O adam hain hain. Burada en iyi adam ona oyunuzu verin” ifadeleriyle hakaret etti.

Kurdela kesme töreni için hazır bekleyen protokol ise o anları gülümseyerek izledi.

ÇOCUĞUN SUÇU NE

Videoda B.C.G isimli küçük çocuk “Babam 10 yıldır beri yatıyor, onu çok özledim” diyerek çeşitli suçlardan 10 yıl önce cezaevine giren babasının affını istediği görülüyor.

Küçük çocuğun babası B.G.’nin Trabzon’da organize suç örgütü kurarak tehdit yoluyla haksız menfaat sağladıkları gerekçesiyle Trabzon E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda tutuklu bulunduğu ve birçok silahlı yaralama olayına karıştığı öğrenildi.

BABASINA HASRET

Babasına hasret küçük B.C.G., 4 Mart 2021 tarihinde Trabzon’da yerel bir radyo programına konuk olduğu öğrenildi.

Programda babası için af talebinde bulunan küçük çocuk, babasının kendisi daha bebekken cezaevinde girdiğini anlattı.

Odatv yayını yapan sunucuya ulaştı.

Olayı doğrulayan sunucu “AKP’nin üyesiyim açıklama yapamam. Partim adına konuşmak istemiyorum” ifadelerini kullandı.

CHP’DEN JET CEVAP

Olayın ardından CHP resmi Twitter adresinden olayı kınadı. CHP’den yapılan açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan etiketlenerek “Çocukları kirli siyasetinize alet etmeyin, onları bölmeyin, Türkiye’nin evlatlarını artık rahat bırakın. Kınıyoruz” denildi.

KILIÇDAROĞLU’NDAN UYARI

Öte yandan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu olay sonrası sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Lütfen küçük çocuğumuzla ilgili haberi paylaşmayın, kötü söz söylemeyin. O daha çok küçük. Ayrıca tüm örgütlerimizden istirhamımdır, duygularımıza yenilmeden, çocuk pedagojisi ne diyorsa ona uyun!” ifadesini kullandı.

İMAMOĞLU’NDAN TEPKİ

Olaya bir tepki de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan geldi. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu şu açıklamada bulundu:

“Siyasette etik ve ahlak ne yazık ki iyice terk edildi. Devleti yönetenler, masum bir çocuğa söyletilmiş “hain” ifadesine gülüyor. Trabzon’un iyi kalpli tüm insanları bu kötü duygulardan uzak duracaktır. Bir Trabzonlu olarak memleketimde bu şovun yapılmasını kınıyorum.”

DAVUTOĞLU: KİRLETMETİN

Gelecek Partisi Lideri Ahmet Davutoğlu da kendisine ait resmi sosyal medya hesabından “Küçük çocuk, dedesi yaşında bir kişiye hakaret ediyor ve yanıbaşındaki büyükleri gülerek izliyor. Bu mu bizim ahlakımız? Çocukları siyasete alet etmeyin. Onların saf ve temiz yüreğini kirletmeyin” diye yazdı.

“BİR DE GÜLÜYORLAR”

DEVA Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu da Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Nefret dilini o kadar sıradanlaştırdılar ki 10 yaşındaki çocuğa dedesi yaşında olan bir insan için ‘bay Kemal’ ve ‘hain’ dedirtmekten haz alıyorlar. Utanıp yerin dibine girmeleri gerekirken bir de gülüyorlar…” ifadelerine yer verdi.

Hazar Şahsuvar

Sürücü Kursu
Tema Tasarım |