Ana Sayfa Güncel 29 Nisan 2022

BATMAN’da Bakan Soylu’nun güvenlik korucularına müjdesi sevinçle karşılandı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı bir iftar programında güvenlik korucuların uzman çavuşluğa geçişi müjdesi Batman’daki güvenlik korucuları…

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, katıldığı bir iftar programında güvenlik korucuların uzman çavuşluğa geçişi müjdesi Batman’daki güvenlik korucuları tarafından sevinçle karşılandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün Bingöl’de Güvenlik Korucuları İftar Programına katıldı. Bakanlığın daveti üzerine Anadolu Güvenlik koruyucuları şehit ve gazi Aileleri Federasyonu Batman İl Başanı Esat EKREMOĞLU’da İftar programına katıldı. güvenlik korucularına müjde veren Bakan Soylu, 5 bin güvenlik korucusunun bir yıl içinde uzman çavuşluğa geçeceği müjdesini verdi. Bakan Soylu’nun müjdesi ise Batman’daki güvenlik korucuları tarafından sevinçle karşılandı.

Yapılan görüşmede güvenlik korucuları taleplerini iletti, “İçişleri Bakanımız güvenlik korucusu geçişlerinin 27 yaştan, 32 yaşına çıkarıldığını yine dünkü iftar programında müjdesini verdi.

Güvenlik korucuları Hamidiye Alayları’ndan bu yana böylesi bir sistemle karşılaştı. Güvenlik korucularımız bu vesileyle uzman çavuş olabiliyor. Uzman çavuş olduktan ve eğitimlerini tamamladıktan sonra, sınavlarda da başarılı olunca subay olabiliyor. Bu müjde güvenlik korucusu camiasını mutlu etti” dedi.

“Memleketimiz için bir avantaj oldu”
Türkiye genelinde güvenlik korucularının uzmanlığa geçişi için büyük bir talebin olduğunu dile getiren EKREMOĞLU , “Bu müjde ile koruculuk kadrosu başvurularını artıracaktır. Çünkü güvenlik koruculuğundan uzman çavuşluğa geçiş daha rahat oldu.

Federasyon Batman il Başkanı EKREMOĞLU Bakan SOYLU’ya Bayrak takdim etti Ve Batman koruyucu camiası adına En kısa zamanda batman’a gelmesi için davet etti.

Buda memleketimiz için bir avantaj oldu. Ben bu vesileyle başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, İçişleri Bakanımız ve Jandarma Genel Komutanımıza tüm güvenlik korucularımız adına teşekkür ederim” diye konuştu.

Sürücü Kursu
Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp