Ana Sayfa Güncel 29 Eylül 2022

“Badem” şeyhi gündeme oturdu… Ne yapıyor anlamı ne

Şeyh Ubeydullah El Kadiri ismiyle bilinen tarikat lideri, elinden badem çıkardığı videosu ile gündeme geldi. Suriye kökenli olan tarikat, Türkiye’de de vatandaşlara icazet vererek, bünyesine yeni üyeler katıyor.

Suriye’de tanınan Şeyh Ubeydullah El Kadiri’nin bir videosu sosyal medyada gündem oldu. Elinden badem çıkardığı bir videoya binlerce yorum yapıldı.

Başında Şeyh Ubeydullah El Kadiri’nin olduğu Şazelilik tarikatı, Suriye gibi Türkiye’de de etkisini artırmaya devam ediyor. Suriye kökenli bu tarikat, Türkiyede de yayılıyor. Söz konusu tarikat, özellikle Gaziantepte Türk vatandaşlarına “icazet” veriyor.

Sosyal medyada gündem olan videoda, Şeyh Ubeydullah El Kadiri, boş iki elini birbirine vurarak avucundan badem çıkarıyor. Tarikat üyelerine göre El Kadiri, avucundan badem ve üzüm çıkararak yedirdiği kişileri sağlığına kavuşturuyor.

TÜRKİYE’DE DE YAYILAN “ŞAZELİLİK” TARİKATI NEDİR

Şazelilik, Ebu’l-Hasan eş-Şazeli tarafından kurulan sufi bir tarikattır. Tarikat, Kuzey Afrika ve Mısır gibi topraklarda etkili olmuştur. Şazeli tarikatının dallarından biri olan Alavilik ise Suriye’de oldukça yaygındır.

CÜBBELİ AHMET GEÇMİŞ OLSUNA GİTMİŞ

Cübbeli Ahmet Hoca olarak da bilinen Ahmet Mahmut Ünlü’nün, Şeyh Ubeydullah El Kadiri’ye geçmiş olsun ziyaretinde bulunduğuna ait görüntüler sosyal medyada gündem oldu. Cübbeli Ahmet, El Kadiri’nin elini öperek daha sonra yüzüne sürüyor.

Sürücü Kursu
Tema Tasarım |
Takip Et Twitter
WhatsApp