Ana Sayfa Güncel 21 Ocak 2022

AKP tepki gösterdi… Soruşturma başlatıldı

Gazeteci Sedef Kabaş hakkında Cumhurbaşkanlığına hakaretten soruşturma başlatıldı…

Dün TELE1 yayınında bir Çerkes atasözü olan “Öküz saraya çıkınca kral olmaz. Ama saray ahır olur” ifadelerini kullanmasının ardından gazeteci Sedef Kabaş hakkında “Cumhurbaşkanına hakaret” soruşturma başlatıldı.

Bu ifadeleri kullanmasının ardından bugün gün içerisinde sosyal medyada “HaddiniBilSedefKabaş” etiketini Türkiye gündeminin birinci sırasına çıktı.

AKP Parti Sözcüsü Ömer Çelik yaptığı paylaşımda, “Gazeteci sıfatı taşıyan Sedef Kabaş’ın bir televizyon kanalında Cumhurbaşkanlığı makamını aşağılık sözlerle hedef alması muhalefet değil ahlaksızlık ve pespayeliktir. Bu ahlaksızlığı lanetliyoruz. #HaddiniBilSedefKabas” ifadelerini paylaştı.

Ömer Çelik devamında da “Milletin oylarıyla seçilmiş Cumhurbaşkanımıza, Devletimizin başına bu çirkin üslupla hitap millete ve milli iradeye hakarettir. Bu ahlaksızlığı mahkum ediyoruz. Bu aşağılık davranışla hukuki ve siyasi olarak en güçlü şekilde mücadele edeceğiz. #HaddiniBilSedefKabas” diye yazdı.

AKP kurmaylarından Grup Başkanvekili Mahir Ünal da tepki göstererek, “Sedef Kabaş;bu ülkede uzun zamandır sürdürülen ilke,ahlak,hukuk tanımayan çirkin dilin somutlaşmış örneklerinden biri sadece. Konvansiyonel ve dijital mecralarda ahlak yoksunu bir siyasetçi ya da yorumcu veya haber spikeri kılığında ortaya çıkıyorlar. #HaddiniBilSedefKabas” demesi tepkileri artırdı.

Bu paylaşımların ardından da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik ifadeler gerekçe gösterilerek gazeteci Sedef Kabaş hakkında, “Cumhurbaşkanına hakaret” suçundan soruşturma başlatıldı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında, Güvenlik Şube Müdürlüğüne talimat yazılarak, ilgili yayın kaydının temini ve incelenip tutanak tanzim edilmesi, şüphelinin kimlik ve adres bilgilerinin tespiti ile savunmasının alınması istendi.

Sürücü Kursu
Tema Tasarım |