Ana Sayfa Güncel 12 Şubat 2022

A Haber Ajansı’nın İngiltere Temsilcisi Serap Arnavut’tan Tiyatro Mavra’ya Ödül

Ayça Haberleşme ve Yayıncılığa bağlı A Haber Ajansı’nın Avrupa ve İngiltere temsilcisi yapımcı, araştırmacı Serap Arnavut Türkiye…

Ayça Haberleşme ve Yayıncılığa bağlı A Haber Ajansı’nın Avrupa ve İngiltere temsilcisi yapımcı, araştırmacı Serap Arnavut Türkiye ziyaretinde Adana’ya gelerek dikkat ve ilgi çektiği Tiyatro Mavra’nın oyununa seyirci oldu.Oyuncuların sahnelerini beğeni ile başarılı bulan Arnavut, sahne bitimi tüm oyuncular ile bir araya gelerek başarılı ve öz verili sahnelerinden dolayı hizmet anısına ödül takdim etti
TİYATRO KİMDİR..?
Tiyatro Mavra Çukurova Sahnesi, 2014 Haziran ayında Akil Yıldırım tarafından kurulmuştur. Akil Yıldırım, 1980 yılından itibaren aktif olarak sürdürdüğü tiyatro çalışmaları süresince, Adana Gösteri Sanatları Merkezi, Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları gibi önemli kurumlarda, 30 yılı aşkın süredir; oyuncu, yönetmen ve eğitmen olarak görev almıştır. 2014 yılında Şehir Tiyatrosu’ndan emekli olan Akil Yıldırım, bundan sonraki sanat çalışmalarını kendi kurmuş olduğu Tiyatro Mavra – Çukurava Sahnesi çatısı altında devam ettirme kararı almıştır.
Yine 2014 yılından beri çocuk oyunlarının sahnelendiği salonda, birçok çocuk oyunu sergilenmiş, hafta içi okul öğrencileri, hafta sonu velileriyle çocuklar bu güzel oyunları izleme fırsatı bulmuştur.
120 çocuk kapasiteli sahne, küçük ama çocuklar için samimi bir ortam sunmakta, interaktif oyunlara olanak sağlamaktadır.
Kışın Cumartesi, Pazar günleri, yazın ise Salı, Perşembe günleri çocuklara drama dersleri verilmektedir. (4-8, 8-12 ve 12 yaş üstü gruplar mevcuttur)

Sürücü Kursu
Tema Tasarım |