Ana Sayfa Dünya 17 Mart 2022

Erdoğan’ın teklifi belli oldu… Öneride iki şehir var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy’i İstanbul veya Ankara’da misafir etmeyi teklif etti…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile yaptığı telefon görüşmesinde, Ukrayna krizine çözüm için zirve teklifini yineleyerek Rusya ve Ukrayna liderlerini Türkiye’de ağırlayabileceklerini söyledi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede Cumhurbaşkanı Erdoğan “bazı konular üzerinde uzlaşıya varmanın liderler düzeyinde görüşmeler gerektirebileceğine” işaret etti ve bu kapsamda Rusya Devlet Başkanı Putin ile Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy’i İstanbul veya Ankara’da misafir etmeyi teklif etti.

Açıklamada Erdoğan’ın savaşın “hiçbir tarafa fayda sağlamayacağı ve diplomasiye fırsat verilmesi gerektiğini” söylediği aktarılırken, sahadaki insani durumun gözetilerek kalıcı bir ateşkesin ilan edilmesi durumunda uzun soluklu çözüm yolunun açılacağını belirttiği ifade edildi. Açıklamada, “Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya-Ukrayna arasındaki görüşmelerden müspet sonuç alınmasını can-ı gönülden arzu ettiğini dile getirdi” denildi.

Sürücü Kursu
Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp