Ana Sayfa Dünya 20 Nisan 2022

Biden’ı engelleyen tavşan kim çıktı

Beyaz Saray’daki Paskalya etkinliğinde, ABD Başkanı Joe Biden’ın Afganistan hakkında konuşurken Paskalya tavşanı tarafından uzaklaştırıldığı görüntüler sosyal medyada paylaşıldı…

Geçtiğimiz Pazar günü düzenlenen Paskalya etkinliğinde yer alan Joe Biden, Afganistan hakkında konuşurken bir ‘Paskalya tavşanı’ tarafından uzaklaştırıldığı görülmüştü. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, tavşan kostümü giymiş bir kişinin, Pakistan ve Afganistan’ı tartışırken Başkan Biden’ı cümlesini bitirmeden başka bir yöne götürüldüğü kaydedildi. Sosyal medyada yer alan paylaşımlar Cumhuriyetçi siyasetçiler tarafından alay konusu haline getirilmişti.

Cumhuriyetçi senatör Josh Hawley’in basın sekreteri Abigail Marone, Twitter’dan yaptığı paylaşımda “Neden paskalya tavşanı ABD Başkanını yönlendiriyor?” ifadelerine yer verdi. Marone, Biden’ın Afganistan hakkında ‘tutarsız bir şekilde konuşurken’ tavşanın müdahale ettiğini iddia etti. Tavşan kılığına giren kişinin ise Biden’ın özel asistanı Meghan Hays olduğu ortaya çıktı.

Sürücü Kursu
Tema Tasarım |
Takip Et Twitter
WhatsApp