Ana Sayfa Yazarlar 28.12.2021 933 Görüntüleme
SU UYUR DÜŞMAN UYUMAZ

SU UYUR DÜŞMAN UYUMAZ

Değerli okurlarım yeni bir dünya bizi bekliyor Hedef 2023 bu olsa gerek.Uzun ve yorucu maratonun ardından sizlere bir takım şeyler açıklayacağım

•BAŞ DANIŞMAN OKTAY SARAL

Son günlerde Saral’lara yapılan operasyonda bazı medya kuruluşlarında Cumhurbaşkanı Baş Danışmanı Oktay Saral’dan gerçeği yansıtmayan,bir takım söylemlerden bahsedildi.Evet soy ad gereği ve akrabalık gereği bir bağ var.Ancak kişisel yapı farkını burda es geçmeyin.Oktay Saral Cumhurbaşkanı Baş Danışmanıdır.Cumhurbaşkanına olan Sevdasından ve davasından asla geri adım atmaz ve vazgeçmez.Gözü kara yiğit biridir.Hatta bir çok kez muhalefete çok sert çıkışları olmuş ve muhalefetin korkulu rüyası olmuştu.Boşuna nefes tüketmeyin Muhafazakar her kesim Oktay Saral’ı çok seviyor.Hatırlarsanız 2018 TBMM Genel Kurulu’nda, o zaman AK Parti İstanbul Milletvekili olan Oktay Saral,bütçe görüşmesinde çok konuşulan isimdi.Adı kavgacıya çıkmıştı ancak o hak edene gerekli cevabı veren en Mert en yiğit bir isimdi.

•KİM TAKAR KILIÇDAROĞLU’NU

Hatırlarsanız çok büyük bir söz vermişti ve demiştiki CHP’li Belediye Başkanlarına talimat verdim hiçbir işçi çıkarılmayacak diye.Gerçi kim takar Kılıçdaroğlu’nu.Halen CHP’li belediye başkanları işçi çıkartıyor ve yerine Pensilvanya ve Batının Haçlı birlikleri olmak üzere PKK’nın istediği kişileri almak şartı ile 2023 yılına maaşlı belediye kadrosunda provokasyoncu ve iyi eylemci yetiştirmek istiyorlar.

•VAN’DA ŞİVAN PERWER HEYKELİ

Van’ın Akparti’li Belediyesi olan Çaldıran’da Şivan Perwer heykeli dikkat çekiyor.Barış sürecinde Atatürk heykelini yaktılar hdp döneminde Şivan Perwer’in heykelini diktiler ve şu anda Ak Partili belediye başkanı da devam ettiriyor. Daha önceki dönemde Atatürk heykeli vardı.Dikkat çektiğim konu Şivan Perwer doğum adı İsmail Aygün olan ve Şanlıurfa’nın Viranşehirinde dünyaya geldiği ancak enteresan durum doğduğu memlekette heykeli olmaması ve Van’ın Çaldıran belediye binasının girişinde bulunması ilginç.

•GÜNEY DOĞUDA CUMHUR İTTİFAKI GERÇEKLERİ

İstanbul’u kazanan Türkiye’yi kazanmış oluyordu.Artık işler değişti Güneydoğuyu kazanan Türkiye’yi kazanır.AKP + MHP = CUMHUR İTTİFAKI yani Türkiyenin Zaferi.Ancak burda bir konu üzerinde hassasiyetli duralım ve samimi konuşalım Güneydoğu’da AKP+VALİ = ittifak tanımayız şekli ortaya çıkıyor.Kimse kusura bakmasın LİDER’ler ne karar aladıysa o uygulanacak.İttifakta çatlak sesleri yaratmayın.Özellikle Güneydoğu’da görev yapan Vali’lere sesleniyorum.MHP’yi tanıyın size şöyle bir örnek vereyim,Darbe girişimi sırasında 1’inci Ordu Komutanı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “İstanbul’a gelin sizi korurum” demişti.Cumhurbaşkanı Erdoğan “Size niye güveneyim” deyince bu yanıtı verdi
“Beni MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye sorun…” oldu.

•GÜNEYDOĞUDA BİR İLK “DEVLET BAHÇELİ HATIRA ORMANI”

Diyarbakır’a Güneydoğunun kalesi derler.Diyarbakır dediğimizde ilk aklımıza gelen milliyetçi,vatan sever merhum Gaffar Okkan gelir.Şimdi bir duyum aldım,şaşırdım ve mutlu oldum.Güneydoğu da bir ilk olacak Milliyetçi Hareket Partisi Diyarbakır İl Başkanı Cihan Kayaalp Diyarbakır’ın Sur ilçesine bağlı Kırklar dağında tam tamına 210 dönümlük araziye 10 bin fidan ekip her bir fidana şehitlerimizin ismini katacağı “Devlet Bahçeli Hatıra Ormanı” için tüm çalışmalarının tamamlandığını ve Ocak ayı içerisinde fidanların ekileceği duyumunu aldım.

•NÜFUSTA BÜYÜK DEĞİŞİKLİK

Türkiye Sağlık’ta ve Eğitim de dev yatırımlar ve devrim yaptığını hepimiz biliyoruz.Son 3 yılın en değerli olanı ise Adres beyanı, kimlik kartlarına sürücü belgelerinin yüklenmesi ve daha birçok işlem artık sıra beklemeye, randevu almaya gerek kalmadan NüfusMatiklerde artık yapılabiliyor.Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürü Sn.Şefik Aygöl azimli ve çalışkan biridir,göreve geldiği günden buyana hiç durmadan görevini layıkı ile yapıyor.Batmanlıdır nezaketli ve alçak gönüllü biridir.Kendisine başarılarının devamını diliyorum.

•PİTBULL KÖPEKLERİ

Medya’da ve sosyal medyada başıboş köpeklerin,sahipli köpeklerin saldırısına uğramış binlerce insan haberi,görseli var. Başıboş köpekler,vahşiliği ve saldırganlığı ile bilinen sahipli pitpull vs gibi köpekler ciddi tehdit oluşturmaktadır.Son olarak Antep’de yaşanan Pitbull vakasında
-Asiye’nin babası sitede kapıcısı.
-Pitbull köpeklerin sahibi ise site yönetimi
– Site yönetimi şikayetçi olma para veririz, şikayetçi olursan işten atarız diye babayı tehdit ediyordu ve attı
-Asiye yoğun bakımda, aile tehdit altında!
-Ailenin yanındayım,üç beş çakala bu aileyi yem ettirmeyeceğim

•BRAVO BODRUM KAYMAKAMI

Kaymakama gelen hediyeler, engelliler yararına satıldı
Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar’a gelen hediyeler, geliri Bodrum Engelliler Sağlık Vakfına bağışlanmak üzere müzayedede satıldı.Bu örnek davranış acaba diğer kaymakamları etkilermi,bilmem ama bundan sonra reklam olarak belki yapabilirler diye düşünüyorum.

•HOŞGELDİN 2022

Çok zorlu bir yılı daha geride bıraktık.Dünyayı kasıp kavuran pandemi ile birlikte çok değer verdiğimiz sevdiklerimizi kaybetmenin derin hüznü içerisindeyiz. Yeni yılın tüm insanlığa barış, kardeşlik ve huzur getirmesini temenni ediyorum.Farklı değerleri bir arada yaşatan, farklılıkları zenginlik kabul eden bir anlayışın mensupları olarak,birlik ve beraberlik içerisinde, kardeşlik içerisinde, azim ve kararlılıkla geleceğe hep birlikte yürümeye devam edeceğimiz bu yılda şehitlerimize rahmet,hasta ve gazilerimize Allah’tan acil şifalar diliyorum.

GAZETECİ FERHAT AYDOĞAN KİMDİR

Yazdığı köşe yazıları ve Ankara kulislerindeki etkinliği ile adından sıkça söz ettiren gazeteci Ferhat Aydoğan, okurlar tarafından da oldukça merak edilen bir isim haline gelmeye devam ediyor. Alaattin Çakıcı’nın Baş Danışmanı olması ile de bilinen Aydoğan’ın biyografi yazısıdır.

Aslen, Elazığ’ın Baskil İlçesi Kadı Köyü’nden olan Ferhat Aydoğan, Adana’nın Gül Bahçesi Mahallesi’nde doğup Dumlupınar Mahallesi, Meydan Mahallesi ve Dağlı Oğlu Mahallesi’nde büyüdü. İlkokula Orgeneral Bedrettin Demirel İlköğretim Okulu’nda başlayıp daha sonra nakil olduğu Nigahi Soykan İlköğretim Okulu’nda bitirdi. Lise eğitimine ise Çağrı Bey Lisesi’nde başlayıp yine nakil ile Çukurova Elektrik Endüstri Meslek Lisesi’ne geçerek burada tamamladı. Liseyi bitirdikten sonra, üniversite sınavına hazırlanırken 2000 yılında Güney Havadis Gazetesi’nde muhabir olarak göreve başladı. Daha sonra Mersin Üniversitesi’ni kazandı. Tekrar üniversite sınavlarına girerek Çukurova Üniversitesi Endüstriyel Elektronik Bölümü’nü kazandı.

Sahipliğini (babası)Muzaffer Aydoğan’ın yaptığı GÜNEY MEDYA GRUBU’nda (Güney Havadis Gazetesi, Güney Market Dergisi ve GÜN-HA HaberAjansı) 2000 yılında başladığı muhabirlik görevinden sonra yine GÜNEY MEDYA GRUBU’nda Genel Yayın Yönetmeni ve Yönetim Kurulu Üyesi seçilerek medya alanındaki kariyerini devam ettirdi.

2009 Yerel Seçimlerinde Anavatan Partisi 2. Sıra Meclis Üyesi Adayı olmuştur.

Çok sayıda başarı, onur ve yetki belgeleri bulunan Ferhat Aydoğan’ın aynı zamanda üç dalda sporcu lisansı ( Budokai do – Muay Thai – Fitness ) bulunmaktadır. Ferhat Aydoğan üyesi olduğu Dünya Basın Federasyonu, Mesam ve Türkiye Genç Gazeteciler Derneği yönetiminde aktif olarak görev almaktadır. Aynı zamanda “SEVDİM O BAKIŞLARINI” adlı kitap çalışması olan Aydoğan, 2011 yılında şiir albümü de çıkardı.

Farklı konularda “köşe yazarlığı” yapan Ferhat Aydoğan, Canlı Yayın Televizyon Programları da yaptı.

2011 Genel Seçimleri’nde, Adana’dan Numan Kurtulmuş’un kurduğu Has Parti’den Millet Vekili Adayı olmuştur. 2014 Yerel Seçimleri’nde Büyük Birlik Partisi Çukurova Belediye Meclis Üyesi Adayı olmuştur. Halen Genel Yayın Yönetmenliğini ve Köşe Yazarlığını yaptığı Ayça Haberleşme ve Yayıncılık’a bağlı A Haber Ajansı ve Son Vakit Haber’de medya alanındaki çalışmalarına devam etmektedir.

Aynı zamanda Mahkum Yakınları Federasyonu ve Mahkum Yakınları Sözcüsü olan Ferhat Aydoğan, Ankara’da da etkili bir isim olarak ön plana çıkmaktadır. Köşe yazıları ile adından söz ettiren Aydoğan, Vatansever ve Milliyetçi duruşu ile bilinmektedir. 2021 yılında “Gercüş Çıkmazın İçinde” adlı köşe yazısında, Gercüş Kaymakamı’nın olumsuzluklarını belgeleyerek yayınladıktan sonra Gercüş Kaymakamı’nın görev süresi sonra erdi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatının Twitter paylaşımında, Sayın Alaattin Çakıcı hakkında “Ceza Almasını Sağlayacağız” demesinin ardından bu paylaşımlara da cevap vererek Milliyetçilik ve Vatan Severlik duyguları ile Muhalefet’in avukatını tehdit etmiş, “Demirden Korksak Trene Binmezdik” şeklinde ifade etmişti. Diğer bir konu ise Adana’da 57 Milyon TL’lik Piyasa Vurgunu yapan firmanın Siyasete Sığınarak komplo kuranları açığa çıkardı.

Ferhat Aydoğan (KUZGUN) lakabı ile tanınmış, gazeteciliğine korkmadan, devletinin yanında ve her daim dik durarak devam etmektedir. Aydoğan, birçok konuda Milliyetçi ve Devletçi karakteri ile muhalefeti hatalı gördüğü konularda birçok kez eleştirmiştir.

Ferhat Aydoğan aynı zamanda, Alaattin Çakıcı’nın manevi yeğeni ve Baş Danışmanıdır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Yazar Hakkında

Adı Soyadı:

Mesleği:


İlginizi çekebilir

Tedavi edilmeyen işitme kaybı

Tedavi edilmeyen işitme kaybı

Tema Tasarım |
Phone
WhatsApp