Ana Sayfa Güncel 21 Ağustos 2021

Türkiye okullarda yüz yüze eğitimi tartışırken meğer 1 milyon 906 bin 615 öğrenci…

Eylül ayında başlayacak yüz yüze eğitimle ilgili endişeler sürerken Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 2 milyona yakın öğrenciye yaz boyunca eğitim verdiği açıklandı.

Türkiye 6 Eylül Pazartesi günü başlaması planlanan yüz yüze eğitimi tartışırken Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 5 Temmuz ile 20 Ağustos tarihleri arasında 1 milyon 906 bin 615 öğrenciye eğitim vermesi dikkat çekti.

REHBER HAZIR DEĞİL

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılının 6 Eylül Pazartesi günü gerekli tedbirler alınarak yüz yüze başlanacağını açıkladı, Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu da okulların güvenle açılması için gereken tedbirleri içeren çalışma rehberi hazırlamaya başladı.

ENDİŞELER SÜRÜYOR

Öğrenciler ve velilerin yüz yüze eğitim konusunda endişeleri devam ederken; Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş Yaz Kur’an kurslarında 2 milyona yakın öğrenciye eğitim verildiğini duyurdu. Erbaş’ın paylaşımı şöyle:

“Bu yıl düzenlediğimiz Yaz Kur’an kurslarımızda 1 Milyon 906 bin 615 evladımız Kur’an-ı Kerim ile buluştu Elhamdülillah. Kurslarımıza katılan evlatlarımızı tebrik ediyor, değerli velilerine ve büyük özveri gösteren hocalarımıza en kalbi teşekkürlerimi sunuyorum.”

İlginizi çekebilir

Ankara’da Patlama!

Ankara’da Patlama!

Free Cheat
Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp