Ana Sayfa Güncel 22 Eylül 2021

ŞIRNAK MHP İL YÖNETİMİ VE MYK ÜYESİ GÜNEYDOĞU’NUN BAŞARILI İSİMLERİ ARASINA GİRDİ

A Haber Ajansı tarafından 2 yılda bir düzenlenen ve usta araştırmacı gazetecilerin anket çalışması ile yapılan ‘’Güney…

A Haber Ajansı tarafından 2 yılda bir düzenlenen ve usta araştırmacı gazetecilerin anket çalışması ile yapılan ‘’Güney Doğu’da Yaşam Var ‘’ adlı proje ile Güneydoğu’nun başarılı siyasetçi, bürokrat ve iş adamını seçiyor. Uzun sürenin ardından yapılan araştırmada bu yıl ödüllerini alacak olan isimlerin listesi yayınlandı.

Şırnak MHP il başkanı Halil Tatar ve Milliyetçi Harekat Partisi MYK üyesi Mehmet Beşir Tatar Güneydoğu’nun başarılı isimleri olarak Gazeteci Ferhat Aydoğan’dan ödüllerini aldılar

Güneydoğu’nun başarılı isimleri arasına giren diğer isimler ise şöyle

Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin
Diyarbakır Milletvekili Ebubekir Bal
Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç
Şırnak MHP İl Başkanı Halil Tatar
Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi Mehmet Beşir Tatar
Gercüş AK Parti İlçe Başkanı Şefik Öner
Mardin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Murat Süzen
Siirt Belediye Başkan Yardımcısı Kadir Yıldız
Veysel Karani Belediye Başkanı Murat Akgün
Şambayat Belediye Başkanı Nejdet Arıcı
Ceylanpınar Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Altun
Türkiye Şehit Aileleri ve Gaziler Vakfı Batman Şube Başkanı Ferhat Tüzün
Genç Siyasetçi İş Adamı İsmail Karadağ
Genç Siyasetçi İşadamı Esat Ekremoğlu
Genç İş Adamı Lokman Bozçalı
Genç İş Adamı Rüstem Soysal

Şırnak MHP İl Yönetimi tarafından yapılan açıklama şöyle:

Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Bey ve Teşkilat İşlerinde Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Sayın Edip Semih Yalçın Bey’in tensipleri ve teveccühü ile 01.07.2020 gün ve 2020/03-176 sayı numaralı görevlendirme yazısına istinaden bayrağı devraldık.
​Bizlere tevdi edilen görevin kutsallığı, bayrağı daha yükseğe çıkarmanın sorumluluğu ve bilinci ile Vatan, Millet ve Devlet sevgisinden şüphe etmediğimiz, geçmişi temiz, geniş mutabakata dayalı, genç ve dinamik bireylerden oluşturduğumuz İl Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile kolları sıvadık. Bir önceki yönetim ile yapmış olduğumuz devir-teslimde, sadece kaşe ve makam bayrağı aldığımızdan, süratle İl Başkanlık Binası olarak kullanacağımız yerin tespitini yapıp, hiçbir kişi, kurum veya kuruluştan destek almadan, kendi imkânlarımız ile kullanıma hazır hale getirdik.
​Genel Merkezimiz tarafından görevden alınan veya önceden atamaları henüz yapılmayan, İlçe Başkanlıklarımıza tavsiye edeceğimiz isimler için, gelen taleplerden ziyade, halk nezdinde kabul görmüş, İl Yönetim Kurulumuzu oluştururken dikkat ettiğimiz kriterleri karşılayacak ve Kutsal Davamızın yükünü taşıyabilecek İlçe Başkan Adayları için çalışmalara başladık. Görev alacakları İlçe ve İlçe Merkezlerine bağlı köy ve beldelerde görüştüğümüz, Milliyetçi Kimlikleri ile bilinen ailelerimiz, Kanaat Önderlerimiz, Korucu Başlarımız, Şehit Yakınlarımız, Gazilerimiz, Mahalle ve Köy Muhtarlarımız ile yaptığımız istişare ve fikir alışverişlerini de dikkate alarak belirlediğimiz İlçe Başkan adaylarımızı, Genel Merkezimizin onay ve tensiplerine sunduk. Sırasıyla Merkez İlçe, Cizre, Silopi ve Uludere İlçe Başkanlarımız onaylarını alarak göreve başladılar.
​Bu süre zarfında katıldığımız veya organize ettiğimiz etkinliklerde, insanlarımızla bir araya geldiğimiz ortamlarda ve en ücra köyler dâhil yaptığımız ziyaretlerde, çıktığımız Kutlu Yolu, Davamızı ve Cumhur İttifakının Ülkemiz için önemini ve de gerekliliğini anlattık. Attığımız her adımda, yaptığımız her konuşmada, bulunduğumuz her ortamda Kutsal Davamızın ve içinde yer aldığımız Cumhur ittifakının sorumluluğu ve bilinci ile hareket ettik. İttifak Ruhunun bölgemizde bozulmaması, daha da gelişip güçlenmesi adına çaba sarf ettik. Sosyal Medyayı bölgemizdeki diğer tüm siyasi partilerden daha aktif ve etkili kullanıp ulaştığımız onbinlere, ‘’Biz varız ve Buradayız’’ mesajları verdik. İl geneli 43 olan üye sayımızı, Parti Politikamız ve Tüzüğümüzün çizdiği çerçevede kalarak, kısa sürede 1000 li rakamların üstüne çıkardık. Böylelikle yakın zaman sonra, Türkiye geneli yapılacak olan İl-İlçe Olağan Kongreleri için hazırlıklara da başlamış olduk. İl ve İlçelerimizde resmi olarak düzenlenen tüm tören, kutlama ve sosyal etkinliklere, kalabalık ve coşkulu bir katılım sağlayarak, Partimizi en iyi şekilde temsil etmenin haklı gururunu yaşadık ve tüm üyelerimize yaşattık.
​Bazı İlçelerimizde ilk kez, bazılarında ise 25-30 yıl aradan sonra, Milliyetçi Hareket Partisi olarak Kongre gerçekleştirecek olmanın heyecanı ve mutluluğu ile yeni sürece girdik. Sayın Genel Başkanımızın övgüsüne mazhar olduğumuz ve Ulusal basında da yer alan Kato Dağının eteklerinde 3 Hilali dalgalandırarak gerçekleştirdiğimiz Beytüşşebap İlçe Kongremiz ile Bismillah dedik. Sırasıyla İdil, Cizre, Silopi, Merkez İlçe ve İl Olağan Kongrelerimizi de büyük bir coşku ve binlerce insanımızın katılımıyla gerçekleştirdik. İstanbul Milletvekilimiz Sayın Arzu ERDEM Hanımefendi’nin Merkez İlçe Kongremize, Manisa Milletvekilimiz Sayın Erkan AKÇAY Beyefendi’nin ise İl Kongremize teşrif etmek üzere Şırnak’a gelmeleri, hazırladığımız program çerçevesinde İdil, Cizre, Silopi, Uludere, Beytüşşebap ve bağlı köylerinde bölge insanımızı dinlemeleri, ilettiğimiz bölge sorunlarını ve yapılması elzem hizmetleri TBMM’de gündeme getirmeleri halkımızın takdirini kazanmış, partimize olan ilgi ve alakayı daha da artmıştır. Kongrelerimizin çakışmadığı Hakkâri, Siirt, Mardin ve Elazığ İl Kongrelerine katılarak, bölgemiz dışındaki Ülküdaşlarımızla da birlik ve beraberliğimizi pekiştirdik.
​Partimizin Kuruluş amaçlarından olan Vatanın ve Milletin Bölünmez Bütünlüğü İlkesine bağlı kalarak, yapamayacağımız bir iş ve tutamayacağımız bir söz vermeyerek, hayal satmayarak, insanlarımızın acı ve mutlu günlerinde yanlarında durarak, sadece hizmet adına talep ettikleri konuların sözcülüğünü ve takipçiliğini yapmayı asli görevimiz bildik. Partimizin ve Sayın Genel Başkanımızın dürüst, güvenilir ve ilkeli siyaset anlayışı ve ahlakını kendimize rehber edindik.

​Yaptığımız yoğun çalışmalar, Parti Politikamızı doğru yansıtma ve uygulama çabamız ile birlikte, Vatan ve Bayrak sevdası ile bilinen, bölgemizin sevilen ve sayılan Kanaat Önderlerinden, Şırnak Eski Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Beşir TATAR’ ın, 13. Olağan Büyük Kurultayı sonrası Partimizin MYK Asil Üyeliğine seçilmesi, Kürt kökenli kardeşlerimizin Partimize olan bakış açıları ve beklentilerinin olumlu yönde değişmesine ve ilgilerinin artmasına vesile olmuştur. MYK Üyemiz ile bölgede yaptığımız ziyaret ve temaslarda, bu olumlu değişimin yansımasına alenen şahit olmanın huzurunu duymakla birlikte, sorumluluk bilincimizi daha da artırarak, dün ve bugün olduğu gibi, yarın da aynı ciddiyet ve hassasiyet ile çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Sürücü Kursu
Tema Tasarım |
Phone
WhatsApp