Ana Sayfa Güncel 31 Temmuz 2021

Konya’daki katliamın dehşet veren görüntüleri ortaya çıktı

Konya’da dün saat 19.00 civarında Meram ilçesi Hasanköy Caddesi, Özşahin Sokak’taki bir eve silahlı baskın düzenlenmiş, Dedeoğlu ailesinden 7 kişi kurşuna dizilerek katledilmişti. Feci olayın görüntüleri ortaya çıktı.

Olay, Konya’nın Meram ilçesi Hasanköy Caddesi, Özşahin Sokak’taki bir evde meydana geldi.

Eve giren silahlı kişiler, evde bulunan 7 kişiyi öldürdü. Silahlı saldırıyı gerçekleştiren şahıslar evi de ateşe verip kaçtı.

Vatandaşların ihbarı ile olay yerine kısa sürede çok sayıda polis ve itfaiye ekibi sevk edildi.

SALDIRGAN HUSUMETLİ KOMŞU ÇIKTI

Evde çıkan yangın söndürülürken ev içinde silahla vurularak öldürülmüş olarak Yaşar Dedeoğlu, Barış Dedeoğlu, Serpil Dedeoğlu, Serap Dedeoğlu, İpek Dedeoğlu, Metin Dedeoğlu ve Sibel Dedeoğlu’nun cesetleri bulundu. Dedeoğlu ailesine saldırıyı daha önce aralarında husumet bulunan komşuları tarafından yapıldığı öğrenildi.

DEHŞETİN GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

Öte yandan yedi kişinin öldüğü olayın görüntüleri ortaya çıktı. Dedeoğlu ailesinin evinin bahçesinde aile üyelerinden 6’sı yerde biri sandalyede otururken, kendisi de sandalyede oturan fail M.A., kısa bir konuşmanın ardından poşetin içindeki silahını çekiyor ve ayaklanıyor.

Dedeoğlu ailesi bir süre daha yerde oturmaya devam ediyor. Aile üyeleri ayaklanıp silahlı saldırganı etkisiz hale getirmeye çalışırken, fail M.A.’nın aile üyelerini silahıyla vurduğu görülüyor.

SALDIRGANIN AİLESİNDEN 3 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Konya Cumhuriyet Başsavcılığı, olayla ilgili saldırganın ailesinden de 3 kişinin gözaltına alındığını ve gözaltı sayısının 13’e yükseldiğini açıkladı.

Yapılan açıklamada, “Konya ili Meram ilçesinde 30.07.2021 günü 7 vatandaşımızın hayatını kaybettiği olay ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılığımızın 31.07.2021 tarih ve 2021/38 sayılı basın açıklamasında olay ile ilgisi olduğu düşünülen 10 kişinin gözaltına alındığı bildirilmiş olup; yürütülen soruşturmada gelinen aşamada, halen firari olan şüphelinin ailesinden 3 kişinin de gözaltına alınması ile toplam gözaltı sayısı 13 kişi oldu” denildi.

BAKAN SOYLU: O DEDİKODUNUN ÖRTÜSÜNÜ KALDIRACAĞIZ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Jandarma Genel Komutanı Arif Çetin, silahlı saldırı sonucu 7 kişinin öldüğü, Dedeoğlu ailesini ziyaret edip taziyede bulundu.

Bakan Soylu, ”Bunların hepsi dedikodu. Biz o dedikodunun örtüsünü kaldıracağız. Suçluyu yakalayacağız. Adalete teslim edeceğiz. Bunu vahşetle tanımlayabiliriz. Başka bir şey değil. Arkadaşlar, suçluyu ortaya çıkaracak, adalete teslim edecek. Ben sizden bir tek şey rica ediyorum. Sabırlı olmamız lazım. Allah sabrın mükafatını verir” dedi.

Free Cheat
Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp