Ana Sayfa Güncel 25 Kasım 2021

Kadıköy-Tavşantepe Metrosundaki Bıçaklı Saldırgan Yakalandı!

İstanbul’da Kadıköy – Tavşantepe metrosunda akşam saatlerinde bir kadına elinde bıçakla tehditler savuran saldırgan yakalandı. Saldırganın 20 suç kaydının bulunduğu ortaya çıktı.

Olay, dün  saatlerinde Kadıköy-Tavşantepe metrosunda yaşandı. Kadıköy yönüne doğru ilerleyen Metro Bostancı Durağında beklediği sırada elinde bıçak olan erkek, etrafa küfürler savurarak önce kadının üzerine yürüdü ardından vagondan indi. Daha sonra küfürler ederek tekrar vagona binen kişi, elindeki bıçağı tartıştığı kadına doğru sallayarak, yanına çağırdı ve küfürler eşliğinde “Suratını keserim senin” diye bağırdı. O anlar yolcular tarafından anbean kamerayla kayıt altına alındı. Şüphelinin durakta inmesiyle korku dolu anlar sonlanırken, metro aracındaki diğer yolcular yaşananları endişe ve şaşkınlık içerisinde izledi.

MASKE TAKMADIĞI İÇİN UYARILINCA SALDIRMIŞ

Olay yerinden kaçan saldırgan 02.30 sıralarında polis ekipleri tarafından yakalandı. Saldırganın 32 yaşındaki E.Y. olduğu, kullanmak için uyuşturucu madde bulundurma, uyuşturucu madde ticareti, kasten yaralama, tehdit-hakaret, kişi hürriyetinden yoksun kılma ve mala zarar verme gibi 20 suç kaydı bulunduğu öğrenildi. E.Y.’nin maske takmadığı için uyarıldığı, bu yüzden de kadına hakaret ve bıçakla tehditte bulunduğu açıklandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafında yapılan açıklama şöyle;

“24.11.2021 günü Kadıköy-Tavşantepe metro içerisinde bir erkek şahsın, bir kadın şahsı bıçakla tehdit ederek hakaretlerde bulunduğu görülmüştür. İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekiplerince şahsı yakalamak için detaylı bir çalışma başlatılmıştır.

Yapılan araştırmalarda, görüntüyü paylaşan şahsın mağdur şahıs olmadığı paylaşım yapan kişinin alıntı yaparak paylaştığı tespit edilmiştir. Çevrede yapılan çalışmalar sonucu görüntülerdeki şahsın E.Y.(32) olduğu tespit edilmiştir. Yapılan çalışma sonucu şahıs 02:30 sıralarında yakalanarak gözaltına alınmıştır. Şüpheli şahsın yapılan incelemesinde (20) adet suç kaydının olduğu anlaşılmıştır. Yakalanan şahıs hakkında adli tahkikat başlatılmıştır.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.”

Sürücü Kursu
Tema Tasarım |
Phone
WhatsApp