TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 11.003.317
AKTİF VAKA: 689.980
ÖLÜM: 86.099
İYİLEŞME: 10.313.337

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Güncel 9 Aralık 2021

Erzurum’u sarsan olay: Kuran kursunda 7 erkek çocuğuna cinsel istismar

Erzurum’da Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı erkek Kuran kursunda, 10 yaşındaki 7 çocuğun cinsel istismara uğradığı ortaya çıktı. Olayı soruşturan gazeteciye Erzurum Valiliği tarafından yapılan açıklamada “Kurumda murakıp olarak çalışan kişinin Yozgat’ta yakalandığı ve kurstaki birçok kişi hakkında inceleme başlatıldığı, olayın da savcılığa intikal ettiği” belirtildi.

Yerel haber sitesi www.erzurumekspres.com ‘da Sinan Özçaylak imzası ile yayınlanan haberde Erzurum’da faaliyet gösteren H.B.E isimli Kuran kursunda 10 -11 yaşlarında 7 çocuğun cinsel istismara uğradı iddia edildi.

Haberde olayın failinin kaçarken Yozgat’ta yakalandığı belirtilirken adı geçen kurumda görevli bir çok kişi hakkında idari soruşturma yapıldığı ve bu kişilerin görevden uzaklaştırıldığı, Cumhuriyet Savcılığı’nın da gerekli adli işlemleri başlattığı açıklandı.

İşte Sinan Özçaylak’ın anlatımıyla Erzurum’da yaşanan olayın detayları:

“İhbar dün akşam saatlerinde yapıldı. Telefondaki ses H.B.E Kuran kursunda 10 -11 yaşlarında 7 çocuğun cinsel istismara uğradığı, failinin kaçtığını, olayın üstünün kapatılmasından endişe duyduklarını söylüyordu. Araştıracağım deyip telefonu kapattım. Elim ayağım esti, böyle bir şey olabilir miydi? Önce inanamadım. Hemen yetkili, ilgili kim varsa aradım. Sesleri halleri tavırları olayın doğru olduğunu ele veriyordu.

Sonra benim telefonum, bir çok kişi tarafından arandı. “ Aman bu olay duyulmasın, şehrin imajını düşün, bu tip kurumların imajını düşün kötü olur.” diyerek hatır koymak isteyenler oldu. Demek ki hepsinin haberi vardı. Kesin bilgiyi almak için sabahı zor ettim.

Önce müftü beye ulaşmaya çalıştım, kendisi 1001 hatim programına Cumhurbaşkanını davet etmek için Ankara’da yoğun mesai harcıyormuş ulaşamadım. Sonra Müftü yardımcılarına ulaşmak istedim, kapı duvar.

Valilik doğruladı ama haber yapmayın dedi

Hemen Erzurum Valisi Okay Memiş’in yanında aldım soluğu. Ne acıdır ki Vali bey olayı doğruladı. Zannının kaçmak isterken Yozgat’ta yakalandığını ve güvenlik nedeniyle de Erzurum’a getirilmediğini belirterek, Hemen adı geçen kurumda görevli bir çok kişi hakkında idari soruşturma başlatarak, görevden uzaklaştırıldıkları, Cumhuriyet Savcılığının da gerekli adli işlemleri başlattığını söyledi. Sayın Valimiz de Erzurum hassasiyetiyle “ olayın haber olmaması arzusunu ilettikten sonra yine de siz bilirsiniz” dedi.

Kimse kusura bakmasın, empati yapmalıyız. O çocuğun ailesinin yerinde olsanız, “aman kimse duymasın” deyip şehrin imajı düşüneceğiz son şey olur. Sayın müftü Beye de bir çift lafım var.

Ankara’da, nasıl şovumu yaparım diye koşturmaktansa, Erzurum’da kalıp çocuklarımıza sahip çıkın. Öğrendik ki bu alçak sapık gönüllü murakıpmış. Erzurum’da bunun gibi kaç gönüllü murakıp var araştırılsın. Bunu kim o kuruma almış, soruşturulsun. O Kuran kursundaki diğer bütün çocuklar uzman psikolog eşliğinde dinlensin. Belki de diğer çocuklarda aynı muameleye maruz kalmış olabilir. Suçlu kimse en ağır şekilde cezalandırılsın.”

Kaynak: Halk Tv

İlginizi çekebilir

Detaylar Ortaya Çıktı

Detaylar Ortaya Çıktı

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp