Ana Sayfa Güncel 17 Kasım 2021

Düzce’de deprem: İstanbul’da da hissedildi

Düzce’nin Yayakbaşı ilçesinde 5.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Kandilli verilerine göre deprem derinliği 13.3 kilometre olarak belirlendi. Sarsıntı, İstanbul, Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Bursa’da da hissedildi. Düzce’de meydana gelen depremin ardından 4.1 büyüklüğünde bir deprem daha yaşandı. Son depremler hakkındaki tüm bilgiler Kandilli Rasathanesi ve AFAD tarafından paylaşılmaya devam ediyor.

Kandilli verilerine göre saat 15:40’da Düzce’de 5.2 büyüklüğünde deprem yaşandı. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ise depremin büyüklüğünü 5.0 olarak açıklarken, depremin merkezde gerçekleştiğini duyurdu. Sarsıntı, İstanbul, Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Bursa’da da hissedildi. Düzce ve Boluda halk, panikle sokaklara döküldü. Düzcede polis ve jandarma ekipleri, bölgede devriye görevinde bulunurken, şu ana kadar herhangi bir olumsuzluğa rastlanılmadı. Düzcede bazı evlerde sarsıntı ile eşyaların devrilerek, hasar gördüğü belirtildi. Depremin ardından artçı sarsıntılar, devam etti.

BAKAN SOYLU’DAN AÇIKLAMA

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Düzce’de, saat 15.40’ta gerçekleşen 5,0 büyüklüğünde depremin ardından Valiliğimiz, AFAD ve 112 ekiplerine ulaşan herhangi bir olumsuz durum bulunmamaktadır” ifadelerini kullandı.

VALİ ATAY: İLK BİLGİLERE GÖRE CAN KAYBI YOK

Düzce Valisi Cevdet Atay, ilk bilgilere göre, depremde can kaybı olmadığını, yıkılan bir yer bulunmadığını, ekiplerin sahada olduğunu bildirdi.

İMAMOĞLU: OLUMSUZ BİR GELİŞME YAŞANMADI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul’da herhangi bir olumsuz gelişme olmadığını söyledi. İmamoğlu, “Düzce merkezli gerçekleşen depremden etkilenen bütün illerimize geçmiş olsun. İstanbul’da şu ana kadar olumsuz bir gelişme yaşanmadı” ifadelerini kullandı.

MUHTAR KOÇ: ÇOK ŞİDDETLİ HİSSETTİK

Depremin merkez üssüne yakın Yayakbaşı köyünün muhtarı Hayrettin Koç, DHA muhabirine verdiği bilgide, “Depremi çok şiddetli olarak hissettik. Köyümüzde herhangi bir hasar, yıkım söz konusu değil. Çevre köylerden de olumsuz bir şey duymadık şu ana kadar dedi.

DÜZCE’DE ART ARDA DEPREM

Düzce’de meydana gelen 5.2 büyüklüğündeki depremin ardından, yaklaşık 15 dakika sonrasında Kandilli Rasathanesi verilerine göre 4.1 büyüklüğünde bir sarsıntı daha yaşandı.

Sürücü Kursu
Tema Tasarım |
Phone
WhatsApp