Ana Sayfa Güncel 23 Eylül 2021

Bodrum’da yangın! Evler tahliye edildi

Muğla Bodrum’da makilik alanda çıkan yangın rüzgarın etkisiyle tarım arazilerindeki yerleşim yerlerine sıçradı. 15’e yakın bağ evi tahliye edildi. Yangın yoğun uğraşlar sonrası kontrol altına alındı.

Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Yalıkavak Mahallesi Dirmil Mevkii ile Gökçebel Mevkiisi arasında bugün saat 21.00 sıralarında elektrik tellerinden çıkan kıvılcımların kuru otları tutuşturması ile başlayan yangın şiddetli rüzgarın etkisi ile hızla büyüdü.

EVLER TAHLİYE EDİLDİ

Turistik otellerin ve tatil sitelerinin ortasında bulunan makilik alandan tarım arazilerine sıçrayan yangın hızla büyüdü, zeytin ve incir ağaçlarının bulunduğu tarım arazilerinde büyüyen yangın nedeni ile 15 bağ evi boşaltıldı, vatandaşlar tahliye edildi.

Yangına Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne ait 7 arazöz ile 18 itfaiye eri, 3 orman arazözü, 30 orman işçisi ile 5 iş makinası ve bölgede bulunan otellerin çalışanları ellerinde yangın tüpleri ile müdahale etti.

GÜÇLÜKLE KONTROL ALTINA ALINABİLDİ

Yangında bir marangoz atölyesine ait kalaslar ile bir sera yandı. Yangına müdahale eden üç inşaat işçisi hafif şekilde yaralandı. 4 hektarlık tarım iki hektarlık makilik alanın zarar gördüğü yangın saat 23.00 sıralarında güçlükle kontrol altına alınabildi.

Halen soğutma çalışmalarının devam ettiği yangın ile ilgili konuşan ve arkadaşları ile yangına müdahale eden 34 yaşındaki Ethem Çayüstü, “Yolun kenarından başlayan yangın birden büyüdü, önce çalı çırpı ne bulduysak söndürmeye çalıştık ancak çok rüzgar vardı, onlarca zeytin ağacı yandı. Bu rüzgarda yangının kontrol altına alınması gerçekten bir mucize” diye konuştu. İtfaiye birimleri yangının elektrik tellerinden çıkan kıvılcımlar nedeni ile çıktığını belirtti. Yangın bölgesinde soğutma çalışmaları devam ediyor.

Sürücü Kursu
Tema Tasarım |
Phone
WhatsApp