TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 11.003.317
AKTİF VAKA: 689.980
ÖLÜM: 86.099
İYİLEŞME: 10.313.337

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİN

Ana Sayfa Dünya 10 Aralık 2021

Katliam gibi kaza: En az 53 ölü

Meksika’nın Chiapas eyaletinde ABD’ye ulaşmaya çalışan göçmenleri taşıyan TIR kaza yaptı. İlk belirlemelere göre, en az 53 kişi hayatını kaybetti.

Meksika’nın Chiapas eyaletinde katliam gibi bir kaza meydana geldi. ABD’ye ulaşmaya çalışan göçmenleri taşıyan ve hız sınırlarının çok üzerinde seyahat ettiği belirtilen TIR ana yoldaki keskin virajı alamayınca kaza yaptı.

EN AZ 53 ÖLÜ, 58 YARALI

Yetkililer TIR’ın devrilip, takla attığını ve hemen ardından Chiapas eyaletinin başkenti Tuxtla Gutiérrez’e giden ana yoldaki bir yaya köprüsüne çarptığı bildirildi.

İlk belirlemelere göre, en az 53 kişi hayatını kaybetti. Chiapas sivil koruma dairesi başkanı Luis Manuel Garcia, en az 58 kişinin yaralandığı ve bazı yaralıların durumlarının ciddi olduğunu söyledi.

Chiapas kaza ile ilgili yaptığı açıklamasında kurbanlar arasında erkek, kadın ve çocukların da bulunduğu bilgisine yer verdi.

Yetkililer kurbanların hangi ülke vatandaşları olduğunu açıklamazken yerel basın göçmenlerin Honduras ve Guatemala’dan ABD’ye gitmeye çalışan göçmenler olduğunu yazdı.

Guatamala’ya komşu olan Chiapas, belgesiz göçmenler için önemli bir geçiş noktası olarak biliniyor.

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp