Ana Sayfa Uncategorized 15 Ekim 2020

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin : İstanbul’da Çocuklu Hanelerin Yüzde 40,2’si Sabit İnternete Erişemiyor !

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin , İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal destek kapsamında olan 65 bin 924 hane…


CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin , İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal destek kapsamında olan 65 bin 924 hane ile çocuklu ailelerin, dijital kaynaklara erişimi ve bu kaynakların kullanımı üzerine  yapmış olduğu araştırmasını yayınladı.

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin Yapmış olduğu açıklamada şunları kaydetti ; 

“İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal destek kapsamında olan 65 bin 924 hane ile çocuklu ailelerin, dijital kaynaklara erişimi ve bu kaynakları kullanımı üzerine araştırma yapıldı.

“İstanbul Yoksulluk Araştırması, Çocuklu Ailelerde Dijital Erişim”

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul İstatistik Ofisi, “İstanbul Yoksulluk Araştırması, Çocuklu Ailelerde Dijital Erişim” araştırmasını yayınlandı. Buna göre, çocuklu yoksul ailelerin yüzde 28’i düzenli bir gelire sahip değil.

Yüzde 75’inde okula giden bir veya daha fazla çocuk bulunan yoksul hanelerin, yüzde 40,2’sinin sabit internet aboneliği yok. Hanelerde internet en çok eğitim amacıyla kullanılırken, internet erişiminde en büyük sorun “pahalılık”. Yoksul hanelerde, çocuk sayısı arttıkça internet erişimi azalıyor. Çocuğu okula giden hanelerin yüzde 58,5’inde bilgisayar, yüzde 83’ünde tablet mevcut değil.” dedi.

adult sikiş izle

Free Cheat
Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp