Ana Sayfa Sürmanşet 12 Kasım 2020

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ : Sayın Meral Akşener Türk Milletinden, Özür Dilemelidir

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu. İstanbul İl…

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu.
İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun FETÖ ile iltisaklı olduğunu iddia eden Özdağ, “Buğra Kavuncu’yu iş adamlığını bırakarak, Türkiye’yi siyaset ile kurtarmaya karar vermiş bir kişi olarak değerlendirmiyorum” dedi.

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, bugün TBMM’de basın toplantısı düzenledi. Özdağ “İYİ Parti’nin kuruluş aşamasından beri içimizde büyük bir sorun olan FETÖ’cü sızma konusunda İYİ Parti Genel Başkanı Sayın Akşener’i birçok kez uyarmama rağmen, Sayın Akşener şüpheli siyasi-ekonomik-ailevi ve örgütsel ilişkiler ağının ortasında olan ve kurucular kurulu üyesi olmasını engellediğim Buğra Kavuncu’yu önce GİK üyeliğine ve genel başkan yardımcılığına, sonra parti sözcülüğüne taşımıştır” ifadelerini kullandı.

Ümit Özdağ, Meral Akşener’in talimatıyla HDP ile İYİ Parti’nin masaya oturduğunu ve yeni bir anayasa hazırladığını iddia etti. Taslak ile ilgili de bilgi veren Ümit Özdağ, “Türk Milliyetçisi olarak hazırlanan taslağı okuyunca utandım” dedi. Özdağ, İYİ Parti ile HDP’nin gizlice anayasa taslağı üzerinde çalıştığını bir kez daha yineledi.

Sayın Meral Akşener ise Türk milletinden, İYİ Parti seçmeninden özür dilemelidir.

Ümit Özdağ İYİ Parti’nin kuruluş aşamasından bu yana parti içinde büyük bir sorun olan FETÖ’cü sızma konusunda Genel Başkan Meral Akşener’i birçok kez uyardığını ifade ederek, şöyle konuştu:

 “Akşener şüpheli siyasi-ekonomik-ailevi ve örgütsel ilişkiler ağının ortasında olan ve kurucular kurulu üyesi olmasını engellediğim Buğra Kavuncu’yu önce GİK üyeliğine ve genel başkan yardımcılığına, sonra parti sözcülüğüne taşımıştır.

20 Eylül 2020’de yapılan İYİ Parti Kongresi’nde İYİ Parti, Meral Akşener, Koray Aydın, kara listeye alınan milletvekilleri, üstü örtülü talimat ile çizdirilen ve az oy alması sağlanan Yavuz Ağıralioğlu zarar görmüş ve yara almışken, bir tek GİK’e ve divana 4’er kişi sokan Buğra Kavuncu Kongre’de karlı çıkarılmış ve Akşener tarafından kendisinden sonra genel başkanlığa taşınmak istemiştir.

“Buğra Kavuncu’yu iş adamlığını bırakarak, Türkiye’yi siyaset ile kurtarmaya karar vermiş bir kişi olarak değerlendirmemeliyiz.”

Buğra Kavuncu; Ruzi Nazar, Ruzi Nazar’ın patronu Duane R. Clarridge, Enver Altaylı ve Altaylı’nın bugünkü bağları çerçevesinde değerlendirilebilir.Buğra Kavuncu’nun babası Orhan Kavuncu da halen hapishanede olan Enver Altaylı’dan fikri liderim diye bahsediyor.

Altaylı ise Nazar ve Clarridge konusunda, ‘saygıdeğer büyüklerim Ruzi Nazar ve Duane Clarridge’e (ruhları şad olsun) karşı taşıdığım ahlaki sorumluluğun bilinciyle’ diyerek, manevi ilişkisini çok açık bir şekilde ortaya koyuyor.”

Cuma günü müşterek disiplin kurulunda İYİ Parti’den ihracının görüşüleceğini ifade eden Özdağ şunları kaydetti:

Akşener, divanınızda oturan Erhan Usta bütün İYİ Parti’ye FETÖ dedi. Teşkilat Başkanınız Koray Aydın, Sizi FETÖ’nün desteklediğini söyledi. Buğra Kavuncu sizden veya bütün İYİ Parti’den daha mı değerli? Hani birlikte kurduğumuz İYİ Parti’de demokrasi olacaktı?

Nuri Okutan ve Ahmet Kamil Erozan Derhal disipline sevk edilmeleri gerekir!

İYİ Parti’den ihraç edilmesi gereken ben değil, bu anayasa taslağını hazırlayan genel başkan yardımcıları Nuri Okutan ve Ahmet Kamil Erozan’dır. Derhal disipline sevk edilmeleri gerekir. Bu partiden ihraç edilmesi gereken, Türkiye üzerinde etnik nüfus çizimleri yapan Salim Ensarioğlu’dur; partinin yetkili kurullarından izin almadan AKP ile yeni bir anayasa taslağı üzerinde hem de bir AKP’li genel başkan yardımcısının başkanlığında yazan AKP emir-komutası altındaki Uğur Poyraz’dır.

twitter retweet al

office yazılım lisansı

Free Cheat
Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp