Ana Sayfa Manşet 20 Eylül 2020

Öztürk Yılmaz : Türkiye Doğu Akdeniz’de Mutlaka Münhasır Ekonomik Bölge İlan Etmesi Gerekir

Yenilik Partisi genel başkanı Öztürk Yılmaz Doğu Akdeniz Konusunda uyarılarda bulundu. Ferit Atay’ın sorguluyorum programına katılan Yılmaz…

Yenilik Partisi genel başkanı Öztürk Yılmaz Doğu Akdeniz Konusunda uyarılarda bulundu.

Ferit Atay’ın sorguluyorum programına katılan Yılmaz ;

ORUÇ REİS’in geri dönmesi her ne kadar bakım onarım ve lojistik takviyede olsa olabilirde şu var;

Türkiye burdan dışlanmak isteniyor. Hükümet olayı tam olarak anlayamadı. Daha önce bu olaylar olmadan önce benim net uyarılarım olmuştu. Türkiye’nin mutlaka  münasır ekonomik bölge ilan etmesi  gerekir ve arkasında durması lazım. Avrupa Yunanistan’ı  olaya taraf kılmak istiyor.

Türkiye’nin  mutlaka  münasır ekonomik bölge ilan etmesi  gerekir!

Taraf nasıl olur  diyen Yılmaz sözlerine şöyle devam etti ;

“Önce gerginlik çıkracaksınız  sonra bir iddada bulunacaksınız bulundularda. Savaş gemileri gelecek aman savaş olmasın müzakere yapalım denecek dendi de ve akabinde Yunanistan ile masaya oturulacak oturuldu NATO DA ve YUNANİSTAN geldi hakkı olmayan yerde taraf oldu ve hükümet olayı anlayamadı. YUNANİSTAN ORTA AKDENİZ VE EGE DE taraftır . Çünkü Ege de iki yanınıda kaplıyoruz Ege’de haklı oturup konuşulabilir.

DOĞU AKDENİZ de hakkı olmayan yere geldi haksız yere olay çıkardı. YUNANİSTAN doğu akdeniz de kesinlikle taraf değildir taraf değilse masaya oturulması meşruyet kazandırır. NAFTEX ilan etsen ne olur etmesen ne yarar . NAFTEX geçicidir onun yerine münasır ekonomik bölge ilan edilmesi gerekir Önce Almanya arabulucu dendi. KIBRIS ve AKDENİZ de nasıl arabulucu olur. o dese bile inanmayacaksın. Yanlış streteji izlendi.

POMPEO İSRAİL ‘E geldi savaş gemileri çekilsin ki müzakere başlansın dedi. Onun üzerine ORUÇ REİS döndü . Bu bölge tartışmalı bölge diyecekler bakınız olan yere ABD AB bu lafı kullanmaya başladı. Başardılarda TÜRKİYE için  halen bir çıkış var. Ben olsam Münasır ekonomik bölge ilan ederim kimse karışamaz. ORUÇ reis çağrılmasının bir neden de AB parlementosu var.” ifadelerini kullandı.

eset nod32 lisans satın al

Free Cheat
Tema Tasarım |