Ana Sayfa Manşet 22 Eylül 2020

İSTANBUL SÜRECİ HIZLI BAŞLADI!

Yenilik Partisi Genel Başkanı Ardahan Milletvekili Öztürk YILMAZ, bugün Ankara’daki haftalık EGEMENLIK MECLİSİ toplantısında açıklama yaparak: “Türkiye’de…


Yenilik Partisi Genel Başkanı Ardahan Milletvekili Öztürk YILMAZ, bugün Ankara’daki haftalık EGEMENLIK MECLİSİ toplantısında açıklama yaparak: “Türkiye’de medya özgürlüğü yok” dedi.

Tüm birimlerinin %50’si kadınlardan oluşan Yenilik Partisi’nin bu günkü toplantısında başta İstanbul olmak üzere, il ve ilçelerdeki çalışmalara yepyeni bir süreç başlatıldığı dile getirildi.

YÖNETİMDE KADINLAR

Yenilik Partisinin yönetimde kadınlara %50 oranında yer verildiği vurgulanarak,
*Genel Sekreter
*Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı
*Toplumsal Eşitlikten Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı
*Doğa ve Hayvan Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı
*STK’lardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı
*İşsizler, EYT ve Emeklilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı
*Halkla Ilişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı
*Kobilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı
*İl Derneklerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı
*Eğitimden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı
*Merkez Danışma Kurulu Başkan Yardımcıları
Olarak ataması yapılanlar kadın olmakla beraber, geçtiğimiz hafta Merkez Başkanlık Kurulu’muza, Kadın Teşkilatlanmalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ataması da yapılarak, yönetimde kadınlara diğer bütün siyasi partilerden fazla yer verildiği, bu konuda YENİLİK PARTİSİ‘nin “Toplumun her alanında kadın-erkek eşitliği mutlaka olmalıdır” prensibiyle hareket ettiği ve bunun öncülüğünü yapmaktan duydukları gurur dile getirildi.

 

Yenilik Partisi Egemenlik Meclisi toplantısının birinci konusu; Türkiye’de emek veren, 72 Gazeteci ve Medya görevlisinin göz altında, tutuklu ve mahkum edildiği, Türkiye Gazeteciler Sendikasının verdiği rakamların korkutucu olduğunu belirten Genel Başkan Öztürk Yılmaz ” Üyesi olduğumuz Avrupa Konseyinin hazırladığı rapora göre, Türkiye dünyanın en fazla Gazetecinin hapiste olduğu üyesidir denmesinin utanç verici bir durumdur. İktidar, iktidara destek veren siyasi parti ile muhalefet partilerin hepsinin bu konuda duyarlı olmamaları da kabullenilemez bir durumdur. Yenilik Partisi Türkiye’nin asla değişmeyen duyarsızlığına son verecek partidir. Türk basını Cumhuriyet döneminde zaman zaman emekçilerin hapishanelerde yattığı yıllar olmuştur. Ancak sözkonusu tutuklu ya da mahkum edilen Gazetecilerin mesleklerinden dolayı adalete verilmediği sözleri artık tüm dünyada kabul edilmeyen bir durumdur. Türk Basınının serbest ve özgür yaşamı ancak ve ancak Yenilik Partisinin iktidarda yer alması ile sonuçlanacaktır. Basın emekçilere saygılarımı sunuyorum”. dedi.

İSTANBUL SÜRECİ HIZLI BAŞLADI!

Yenilik Partisi Egemenlik Meclisi toplantısının ikinci maddesi de; başta İstanbul ve İlçelerinde, il ve ilçe başkanlıklarının kurulması ve faaliyetlerine başlaması gündemdeydi. Genel Başkan Öztürk Yılmaz, “Basta İstanbul olmak üzere tüm merkezlerin açılması için süreç başlamıştır” dedi. Genel Başkan, yakın günlerde Anadolu illerinde de temasları arttırarak, gündemi yakın bir sürede belirlemiş olacağını belirtti.

mcafee lisans satın al

Free Cheat
Tema Tasarım |