Ana Sayfa Güncel, Manşet 11 Ekim 2020

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz’dan Ateşkes Uyarısı !

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz TBMM’de yaptığı basın açıklamasında , Azerbaycan Ermenistan çatışmalarına ara verilmesinin ve…

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz TBMM’de yaptığı basın açıklamasında , Azerbaycan Ermenistan çatışmalarına ara verilmesinin ve Ateşkes yapılmasının Ermenistan’ın kazancı anlamına geleceğini ifade etti. Yılmaz, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Ermenistan’ın Azerbaycan’a saldırılarında 13. günün geride kaldığını, Azerbaycan topraklarının kurtarılması noktasında ateşkese razı olmaması gerektiğini vurguladı.

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz TBMM’de yaptığı basın açıklamasında , Azerbaycan Ermenistan  çatışmalarına ara verilmesinin ve Ateşkes yapılmasının Ermenistan’ın kazancı anlamına geleceğini ifade etti.

Ateşkes çatışmalarına  ara verilmesi demek Ermenistan’a zaman kazandırmak demektir diyen Genel Başkan Yılmaz , TBMM’de yaptığı basın açıklamasında   şunları kaydetti ;

“Ermenistan ‘ın geri çekilmesi durdurmak ve Karabağ ‘ın işgalini durdurmak Azerbaycan  topraklarının işgali demek anlamına geliyor. Bugün Moskova’da yapılan görüşmelerde Rusya’nın kafasında insanı amaçla ateşkesin çıkartılmasıdır.

“Ateşkes veya tırnak içinde çatışmalara ara verilmesi demek Ermenistan’a zaman kazandırmak demektir. “

Azerbaycan bir süre durdurulmuş olacak bu ise Ermenistan kazancı anlamına gelecek ve daha büyük tahkim yapıp savaşa bir kaç gün sonra tekrar yapacak anlamına geliyor. Kesinlikle o bölgeye hangi suretle olursa olsun barış gücü veya gözlem gücünün yerleştirilmemesi gerekiyor. “ dedi.

Azerbaycan’ın 13 günde önemli stratejik noktaları ele geçirdiğini anlatan Yılmaz, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Azerbaycan ‘ın  elinin iyice zayıflaması anlamına gelir bu da Karabağ ve civarındaki toprakların kurtarılmasında kesinlikle ateşkese razı olmaması lazım 13 günde Azerbaycan mesafe kat etmedi ama önemli stratejik noktalar kazandı bunların devam etmesi gerekir. Azerbaycan ‘ı durduran herhangi bir adımın kabul edilmemesi büyük önem taşıyor. Ermenistan füze atarak Karabağ ‘ da değil diğer yerlerde savaşa sürüklemek istiyor. Savaş olursa Rusya ‘yı müdahaleye davet etmek amacı var.” ifadelerini kullandı.

“Doğu Akdeniz’de münhasır ekonomik bölge acilen ilan edilmelidir.”

Öztürk Yılmaz, Türkiye’nin Doğu Akdeniz’de büyük bir fiyasko yaşadığını ileri sürdü. Yunanistan ile istikşafi görüşmelerin ya da Doğu Akdeniz’de Yunanistan’ın taraf edilmesinin başarısızlık olduğunu savunan Yılmaz , Yunanistan’ın Navtex ilan ettiğini anımsattı.

“Kafkaslar’daki istikrarın sağlanması ancak Ermenistan’ın işgal ettiği toprakları terk etmesi ile mümkün olacaktır”

Yılmaz, “Hükümet orada münhasır ekonomik bölgeyi ilen etseydi bunlar olmayacaktı. Olsaydı da Yunanistan orada işgalci pozisyonuna sokulacaktı ve o bölgenin bize ait olduğunu tescillemiş olacaktık. Doğu Akdeniz’de münhasır ekonomik bölge acilen ilan edilmelidir. Orada Yunanistan’ın yapacağı her türlü faaliyet yasa dışı ilan edilmelidir. Gerekirse orada kuvvet kullanılmalıdır.” diye konuştu.

windows 10 education lisans satın al

Free Cheat
Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp