Ana Sayfa Güncel 28 Ekim 2020

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz : Macron Ne Yapmak İstiyor?

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un İslam karşıtlığını eleştirerek önemli değerlendirmelerde bulundu. Yenilik…

Yenilik Partisi Genel Başkanı Öztürk Yılmaz, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un İslam karşıtlığını eleştirerek önemli değerlendirmelerde bulundu.

Yenilik Partisi Genel Başkanı ve Ardahan milletvekili Öztürk Yılmaz  gündemi değerlendirdi. Öztürk Yılmaz, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un İslam karşıtlığını eleştirerek önemli değerlendirmelerde bulundu.

Yenilik Partisi Genel  Başkanı Öztürk Yılmaz şunları söyledi ;

‘Macron hem içeride güçlenip seçim almak hem de Avrupa’da özellikle İngiltere’nin AB’den ayrılmasıyla boşluğu doldurup Avrupa politikasında söz sahibi olmak istiyor.

İkisi de birbirini tamamlayıcı ona göre. İçeride rakibi Le Pen var. Irkçı, faşist, İslam ve Türk düşmanı. Böyle birisini yenebilmesi için ondan daha ırkçı olduğunu, daha faşist bir yaklaşım sergiliyor. 

İslam karşıtlığını körüklüyor ki onun tabanını üstlenebilsin. Ayrıca Avrupa’da da aktif rol oynadığını göstermek istiyor. Yani şöyle yapmak istiyor. Macron’un davası Avrupa’nın davasıdır.

Macron’un bu İslam karşıtlığına dönük yapmış olduğu adımlar Avrupa’nın adımlarıdır. Dolayısıyla Macron’un geleceği ile Avrupa’nın geleceği aynıdır noktasına getirip destek almak istiyor.

Amacı bu. Bayraktarlığını yapmak istiyor bu İslam düşmanlığının. Böyle yapınca hem içeride Milliyetçi, ırkçı, faşist, Türk düşmanı olan kesimlerin rakibi Le Pen’e kaymasını engelliyor. Ve onları almaya çalışıyor.’

youtube beğeni al

Free Cheat
Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp