Ana Sayfa Güncel, Manşet 1 Mart 2020

Türkmen Lider AKYILMAZ’dan Suriye Rejimine ve Destekçilerine sert tepki

Gaziantep Elbeyliler Dernek Başkanı ve Beğdilli Oğuz Boyları Federasyonu Genel Başkanı Faik AKYILMAZ, Yörük Türkmen camiası adına; Suriye’de Gözlem noktalarında Türk Silahlı Kuvvetlerine ait konvoya yapılan hain saldırıda 33 kahraman evladımız şehit edilmesi, 32 evladımız yaralanmasıyla sonuçlanan gayrimeşru, menfur, alçak, şerefsiz saldırılara karşılık verme konusunda Türk Devletine olan desteğimiz tamdır ve bu uğurda canımız dahil herşeyimizle Büyük Türk Devletinin hizmetindeyiz, Acımız büyüktür. Milletimizin başı sağ olsun ifadesinde bulundu.

AKYILMAZ şu açıklamayı yaptı:
“Bir vatanımız varsa bu Hz. Mevlana gibi
gönül dostları sayesindedir.
Kişi Rabbine dayanmışsa yalnız değildir.
Ölümü içinde öldüren kişiyi
artık Allah’tan başka kimse korkutamaz

Dava büyüklerimize, dostlarımıza Beylerbeylerimize, Atabeylerimize, Boybeylerimize, Bacıbeylerimize, Aksakallılarımıza, Aksaçlılarımıza, gencimize, ihtiyarımıza, Türkmenimize, Yörüğümüze, tüm STK yönetici ve üyelerine, gece gündüz demeden çalışan güzide basın ve medya kuruluşlarında çalışan arkadaşlarımıza, kamu ve özel sektörde çalışan vefakar Yörük Türkmen kardeşlerimize önemle duyurulur;

Biz, Yörük Türkmenler olarak Aziz ve Büyük Türk Devletimizin ve Türk Milletinin her daim kalben ve tam bir destekle arkasında ve yanındayız. Yörük Türkmen Derneklerinin ilim insanları ve dernek yöneticilerimiz olarak Kahraman Türk ordusunun, Türk Milleti tarafından kendisine verilen görevleri her zaman olduğu gibi bundan sonra da üstün başarıyla gerçekleştireceğine olan inancımız tamdır.

Askerlerimizi Şehid Edenleri Toroslardaki Yörük Türkmen ateşinde yakacağız

Türkmen diyarının öz ve öz evladı olarak bir kez daha ifade ediyorum ki Selçuklu Devleti’ni kuran değerler ne ise, Osmanlı Devleti’ni cihan devleti kılan değerler ne ise, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni tarih sahnesine çıkaran değerler ne ise biz oyuz. Türk-İslam varlığı için onurla ölüme yürümesini iyi biliriz. Bizler vatanımız için her şeyi feda eden kutsal bir yolun yolcusuyuz, o makamın, o mekanın, o hedefin müstakbel şehidiyiz.

Terör örgütlerine destek veren Suriye Rejimi ve destekçilerinin kahraman Mehmetciğimize uzanan kanlı ellerinin son vahim hatası bardağı taşıran son damla olmuştur. Mehmetciğimizi şehid eden ve yaralayanları kara listemize aldık ve sorumluları Yörük Türkmen camiasının vicdanında yargıladık ve suçlu bulduk.

Suriye Türkmen Toprağıdır

Atalarımız Oğuz Boyları 10. ve 11. yüzyıllarda Suriye’ye iki kol olarak yerleşmiştir. Birinci kol; Halep, Hama, Humus ve Şam yöresine yerleşmiştir. Diğer kol Lazkiye ve Trablus istikametinde Ensariye dağlarının batısına gitmiştir. Halep, Lazkiye, Trablus ve Asi Irmağı vadisi boyunca Hama, Humus ve Şam öz ve öz Türkmenlerin tescilli toprağıdır. Türkmenler, Suriye ve Ortadoğu coğrafyasında güvenliği ve asayişi sağlamak üzere etnik, dini ve mezhepsel sorun teşkil eden grupların arasına ve Hac yolunu korumak ve hacıların güvenliğini sağlamak üzere yerleştirilmiştir ve bu topraklar dün olduğu gibi bugünde Türkmen toprağıdır.

Başta emperyalist proje terör örgütleri “Hain Esed Rejimi ve destekçileri, PKK/PYD-YPG, DEAŞ, FETÖ, PDY”olmak üzere pek çok işbirlikçi terör örgütü, yıllardır ülkemizin huzur ve güvenliğine kastetmektedir. Türk milleti tarihinin her dönemi gibi bugün de istiklali ve istikbali için gerekirse tüm dünyayı karşısına alabileceğini bir kez daha ispatlamıştır. Birlik ve beraberliğini bozmayı hedeflemekte ve devletimizin gücünü sarsmayı amaçlamaktadır. Bu terör örgütlerinin arkasındaki küresel güçler ve ülkelerin de gerçek yüzünü dünya kamuoyu önünde deşifre etmek Yörük Türkmen Sivil Toplum Kuruluşları olarak bizlerin görevidir ve bizler bu kutsal görevi ifa ediyoruz ve edeceğiz. Yörük Türkmenler olarak bizler her zaman ve her koşulda milletimizin, devletimizin ve kahraman güvenlik güçlerimizin yanında olduğumuzu ve olacağımızı ilan ediyoruz.

Mehmetciğimize yapılan alçak ve menfur saldırıyı, Suriye topraklarının tapusunun tecelligahı olan Yörük Türkmenler olarak  şiddetle ve nefretle kınıyoruz. Mehmetciğimize yapılan saldırılara mukabele hakkımız mahfuz kalmak kaydıyla, Birleşik Yörük Türkmen Birliği olarak düşmanlarımızın yenilgiye uğratılması için koşmaya ve düşünmeye devam edeceğiz hep birlikte inşallah.
Saygılarımla,

Gaziantep Elbeyliler Dernek Başkanı ve Beğdilli Oğuz Boyları Federasyonu Genel Başkanı Faik AKYILMAZ

İlginizi çekebilir

Menderes Atilla Durmak Bilmiyor

Menderes Atilla Durmak Bilmiyor

Tema Tasarım |