Ana Sayfa Güncel 7 Mayıs 2020

Türkiye’de kim darbeyi ağzına alıyorsa şerefsizdir, alçaktır, namussuzdur!

Hepimiz Buradayız Oluşumu lideri Öztürk Yılmaz, gündeme ilişkin yaptığı değerlendirmede iktidarı ve muhalefeti sert bir şekilde eleştirdi.

Hepimiz Buradayız ismiyle parti kurma çalışmalarınında emin adımlarla ilerleyen, Türkiye Siyaseti’nin yeni hareketi Hepimiz Buradayız Oluşumu’nun lideri Öztürk Yılmaz, gündeme ilişkin yaptığı değerlendirmede iktidarı ve muhalefeti sert bir şekilde eleştirdi.

Öztürk Yılmaz, açıklamasında; “Türkiye ne çektiyse darbelerden ve darbe söylentilerinden çekti. Darbeyi çağrıştıracak çağrışımlar üzerine hükümet kanadından gelen açıklama üzerine, sanki Türkiye’de bir darbe varmış gibi bir hava estirildi.’Türkiye’de kim darbeyi ağzına alıyorsa şerefsizdir, alçaktır, namussuzdur!’ Türk Milleti’nin artık darbelere ihtiyacı yoktur. Türk Milleti özgürlüğe ihtiyacı vardır. Demokrasinin oturtulmasına, güvenliğine, refaha ihtiyacı vardır.” dedi.

Yılmaz, sözlerinin devamında muhalefetin tutumunu da sert bir şekilde eleştirerek, “Muhalefet, taşeron, kukla, sümsük bir muhalefettir. Yarattığı tek şey hükümete malzeme vermektir. Hükümette bu malzemeyi kullanarak, tekrar meşruiyet alanı yaratmak, mağduriyet yaratmak ve bitmiş tükenmiş, miadı geçmiş ideolojisini iktidarda tutmaktır. Ben bu söylentilerin tamamını kınıyorum.” açıklamasında bulundu.

Türkiye Siyaseti

Tema Tasarım |