Ana Sayfa Güncel 6 Nisan 2020

Öztürk Yılmaz’da flaş öneri, Parasız Dağıtılsın

Türkiye Siyaseti’nin yeni oluşumu olan Hepimize Buradayız Oluşumunun lideri Ardahan Bağımsız Milletvekili Öztürk Yılmaz gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Hepimize Buradayız Oluşumunun Lideri Ardahan Bağımsız Milletvekili Öztürk YILMAZ, ATA KARARGAHI‘nda yaptığı açıklamalarda güdeme dair değerlendirmelerde ve çözüm önerilerinde bulundu.

Tarımsal alanlarla ilgili somut çözüm önerisinde bulunmak istediğini belirten YILMAZ, ekili ve dikili alanların hızla düştüğünü, üretim düşüşü olduğunu böyle devam ederse 2 yada 3 ay sonra, dünyanın gıda krizine gireceğini belirterek, Türkiye’nin bu net bir şekilde düşünüp çözüm bulması gerektiğini ifade etti.

Mazot Pahalı

Yılmaz, Mazot’un ( Motorin ) pahalı olmasından dolayı çiftçinin üretim yapamadığın belitrerek, şu an Türkiye’nin eline çok önemi bir avantaj geçtiğini, bundan 2 – 3 ay önce petrolün varil fiyatının 60 doların üzerinde olduğunu, bu gün ise 20 dolar seviyelerine gerilemiş bulunduğunu ve petrolün fiyatının çok inanılmaz derece ucuzladığını, mazotun çiftçiye parasız dağtılması gerektiğini ifade ederek ;  “Ben Tarım Bakanı’nın , hükümetin yerinde olsam illerde bir organizasyon yaparak, hangi ürünlerin ekileceğini belirlerim bir an önce. Ucuz petrolü alırım ve çiftçiye parasız dağıtırım. Devletin cebinden belki 2 -3  milyar dolar para çıkar, ama üretim artışı sağlamış olurum. Türkiye üretim artışı sağlamış olduğu zanan, yaza hazılıklı hale gelmiş olur. İthalata gıdada bağımlı hale gelmemiş olurum. Başkalarına gıda için para vermemiş olurum. Nerden geldiğini, ne olduğunu, ne kadar hijyenik ve sağlık olduğunu bilmediğim gıdaları, topluma ithalatla sunmamış olurum. Kendi milli üretimimi bu alanda sağlamış olurum. Hem yaza hazırlarım kenimi hemde üretimin fazlasını ihracat yaparım. Para kazanmış olurum ” dedi.

Türkiye Siyaseti

Free Cheat
Tema Tasarım |