Ana Sayfa Güncel 19 Şubat 2020

Diyanet İşleri Başkanı çocukken kenevir ekiyormuş

Kenevirin tedavilerde kullanabileceğine dair yazılar kaleme alan Abdurrahman Dilipak, Independent Türkçe’den Ali Kemal Erdem’e konuştu.

Abdurrahman Dilipak, herkes tarafından merak edilen O da kullanıyor mu sorusunu da cevapladı. Dilipak konu ile ilgili verdiği cevapta, “Hayır ben sigara bile içmiyorum. Ama THC ve CBD konsanteresi, sağlık için elde edilen bazı ürünlerin labaratuarları varsa labaratuarlarda geliştirilen koruyu maddeleri öksürük tedavisinde çok başarılı. Benim gribim biraz uzun sürer. Ben bunlarla daha kısa sürede etkili bir şekilde önleyebiliyorum” ifadelerini kullandı.

“Din adamlarından nasıl tepkiler aldınız? Kenevirle alakalı bir fetvası var mı” şeklinde sorulara yanıt veren Abdurrahman Dilipak ;

“O konuda bazı girişimlerde bulunduk. Önümüzdeki aylarda Marmara İlahiyat ile ortak bir çalışma yapacağız halkın kafasındaki sorulara cevap vermek üzere. İlk defa size söylemiş olayım. 10 gün önce Diyanet İşleri Başkanı’mızla görüşmeye gittiğimizde ben başkanımıza kenevirden dokunmuş bir seccade hediye ettim. O da ‘Harika. Benim çocukluğumda bahçemizde kenevir ekiliyordu tırnaklarımla kenevir liflerini kazımıştık’ dedi. Diyanet İşleri Başkanı’mızın kendi evlerinde annesi kirman eyirmiş, dokuma yapmış. Diyanet İşleri Başkanı’mızın evinde artık kenevirden seccadesi var. Bütün camilerimize koyalım bundan diyorum. Haşerat girmesin. Rutubet de yapmıyor. Bakteri yapmadığından koku da yapmıyor. Radyasyonu da geçirmiyor.” dedi.

Free Cheat
Tema Tasarım |