Ana Sayfa Güncel, Manşet 11 Ağustos 2020

Çakıcı’ya sürpriz Ziyaret

Alattin Çakıcı’nın Basın Danışmanı Gazeteci Ferhat Aydoğan yaptığı açıklamada, Kırımın Efsanevi Lideri Mustafa Kırımoğlu’nun , Alaattin Çakıcı ile , Alaattin Çakıcı’nın misafiri olarak teknesinde yemek yediklerini ifade etti.

Sovyet zulmünden dolayı dolayı vatandaşların sürgüne gönderilen Kırım Türk Halkı için dünya kamuoyuna açıklama yapan Çakıcı Avrupa Birliği ve Okyanus ötesindeki birleşik devletleri sert bir dille eleştirdi.

Sovyet zulmünden 75 yıldır vatandaşların sürgüne gönderilen , Kırım Türk Halkı için , sürekli Demokrasiden bahseden Avrupa Birliği’ne ve okyanus ötesindeki birleşik devletlere seslenen Çakıcı; ‘Emperyalistler dünyanın her yerini doğalgaz ve petrol için kan gölüne çevirdiniz. Demokrasi ve insan hakları adına Kırım’ın işgalide neden sessiz kalıyorsunuz? Orada doğalgaz ve petrol olmadığı içinmi ? Nerede sizin temel hak, din ve vicdan özgürlüğünüz? Kırım Tatar Türkleri Müslüman oluşundan, insan hakları, din ve vicdan özgürlüğü söylemlerinizi difrizde dondurup suskunsunuz. Bu Dünyada her milletin yaşama hakkı vardır. Adaletsizliğe kafa kaldıran Ruslarda dahil… Dünya Kamuoyuna Saygılarımla Arz ederim…’ ederim dedi.

 

www.suttonline.com

Tema Tasarım |