Ana Sayfa Güncel 30 Mayıs 2020

Çakıcı’dan son dakika açıklaması

Uğurcan KARAOĞLU/LÜLEBURGAZ (Kırklareli), (DHA)-Yeni Ceza İnfaz Yasası kapsamında tahliye edilen Alaattin Çakıcı, basın danışmanı Gazeteci Ferhat Aydoğan aracılığı ile yaptığı açıklamada, kendi resmi sosyal medya hesapları dışında adına sahte hesap açıp kötüye kullananlar hakkında kamuoyu açıklamasında bulunarak bu kişiler hakkında suç duyurusunda bulunacağı belirtildi.

Alaattin Çakıcı ile ilgili sosyal medya platformlarında şahsına ait fotoğraflar kendisinin izni olmaksızın kullanıldığı ve bu fotoğraflar ile birlikte, adına sahte hesap açıldığı, 3.şahıslar tarafından isminin ve fotoğraflarının kullanılması sureti ile paylaşım yapıldığı tespit edildiğini belirten kamuoyu açıklaması ile hatırlatmalarda bulunuldu.

Gazeteci Ferhat Aydoğan’ın yaptığı açıklama şu şekilde;

Son zamanlarda sayın Alaattin Çakıcı ile ilgili sosyal medya platformlarında şahsına ait fotoğraflarının kendisinin izni olmaksızın kullanıldığı ve bu fotoğraflar ile birlikte, gerek adına sahte hesap açılarak gerek rızası olmaksızın 3. Şahıslar tarafından isminin ve fotoğraflarının kullanılması sureti ile paylaşım yapıldığı tespit edilmiştir. Öncelikle sayın Çakıcı’nın resmi sosyal medya platformlarında bulunan adresleri Twitter; @alattincakici ve İnstagram; @alaattincakiciofficial0’dır. Bu hesaplar dışında başka bir hesabı bulunmamaktadır, denildi.

YASAL İŞLEM BAŞLATILACAK

Kendisinin adına açılan sahte hesaplar ve kendisinin izni olmaksızın paylaşılan fotoğraflar ve isminin kullanılması durumu Sayın Çakıcı’nın kişilik haklarını ihlal edici olmaktadır. Sayın Çakıcı’nın fotoğraflarını şahsının izni olmaksızın paylaşan, yayan kişilere karşı Türk Ceza Kanunu’nun 136.’Kişisel verileri, hukuka aykırı olarak bir başkasına veren, yayan veya ele geçiren kişi, iki yıldan 4 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.’ maddesi gereğince yasal hakkını kullanacağını ihtaren bildirmekle birlikte, iş bu adına açılan sahte hesaplar, izinsiz isim kullanılması ve fotoğraf paylaşımı aracılığı ile başka suç teşkil eden eylemlerde tespit edildiği takdirde şahıslar hakkında ayrıca Türk Ceza Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince de yasal işlem başlatılacağını bildirir, bu hususta Sayın Alaattin Çakıcı’nın kişilik haklarına saygı duyulmasını rica ederiz. denildi.

Tema Tasarım |