TÜRKİYE GENELİ

KORONA VİRÜS VERİLERİ

VAKA: 0
AKTİF VAKA: 0
ÖLÜM: 0
İYİLEŞME: 0

TÜRKİYE VE DÜNYA ÜZERİNDE KORONA VİRÜS VERİLERİ İÇİNAna Sayfa Dünya 25 Şubat 2020

Hasan Çakmak İngiliz Lordlar Kamarası’na davet edildi

Kıbrıslı yazar Hasan Çakmak dünyanın birçok yerinden aldığı davetler neticesinde sürdürdüğü kültür sanat çalışmaları kapsamında İngiliz Lordlar Kamarası’na davet edildi.

Dünyada elliye yakın ülkede yazmış olduğu kitapları ve Kıbrıs’ı anlatmak için davetlere katılan Hasan Çakmak, 10 Mart 2020 tarihinde İngiliz Lordlar Kamarası’na konuşma yapmak için davet edildi.
Baroness Hussein-Ece (OBE)’nin imzası ve daveti ile İngiliz Parlamentosu’na davet edilen yazar Hasan Çakmak, yazmış olduğu kitapları anlatmasının yanı sıra, “Kıbrıslı Türkler ve Kıbrıs Kültürü” temalı bir konuşma yapacak.
Eserleri kendisine dünyanın çeşitli ülkelerinden ödüller kazandırmış ve birçok kitapları dünyaca ünlü kütüphanelerin kolleksiyonlarına alınmıştır. Örneğin; British Library, Bibliothèque de Genève, American Kongre Kütüphanesi ve Moskova Devlet Kütüphanesi…

Hasan Çakmak etkinlikte kendi çalışmalarına değinmenin yanısıra “Kıbrıs Kültürü ve Kıbrıslı Türkler” temalı bir konuşma yapacaktır.”
Yazar Hasan Çakmak geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin İstanbul ve Fas’ın Kazablanka şehirlerinde düzenlenen ödül törenlerinde “Uluslararası Yazar” kategorinde 2 ödüle layık görülmüştü.
Hasan Çakmak’ın son olarak kaleme aldığı seyahatname türündeki YOL isimli kitabı raflardan tükenerek 3. baskısını yapmıştır.

Tema Tasarım |
Telefon
WhatsApp