Ana Sayfa Güncel 26 Temmuz 2019

Fatih Altaylı’nın hedefinde bu kez Burhan Kuzu var

Fatih Altaylı, “Kuzu, İddiasına dayanak olarak “Sevr’i Osmanlı imzalamamıştı ki!” diyor. Ah Kuzu ah. Hangi 2.5 milyon kilometrekareden bahsediyorsun Allah…

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı'nın hedefinde bu kez AKP'li Burhan Kuzu'nun Lozan Barış Antlaşması'nın 96. yıl dönümünde paylaştığı “Lozan zafer değil, hezimettir. 2.5 milyon kilometrekare vatan toprağı 780 bin kilometrekareye düşmüştür” sözleri vardı.

Fatih Altaylı, “Kuzu, İddiasına dayanak olarak “Sevr’i Osmanlı imzalamamıştı ki!” diyor. Ah Kuzu ah. Hangi 2.5 milyon kilometrekareden bahsediyorsun Allah aşkına. Hadi Osmanlı Sevr’i imzalamamıştı tezini kabul edelim.  Peki Mondros’u da imzalamamış mıydı?  Aç bakalım Mondros Mütarekesi ne diyor!  Onu da mı imzalamadı Osmanlı?  Ona da mı inkar! Oku öğren hoca. Bırak meczupların izinden gidip, tarihi çarpıtmayı” dedi. Altaylı’nın yazısının ilgili bölümü şöyle: “Bağdat’ı kaybetmişsin 1917’de.  İngilizler 1918’de hukuksuz biçimde de olsa galibin hukukunu kullanarak Irak’ın kuzeyine çökmüş, bir yandan da Kürtleri örgütlemiş Türkiye’ye karşı.  Suriye’nin büyük bölümü aynı yıl gitmiş. 1918’de gerisini kaybetmişsin.  Arap yarımadasının alt tarafı zaten gitmiş, İngiliz işbirlikçisi Arap kardeşlerinizin isyanı ile.  Mısır zaten senin değil uzun zamandır.  Balkanlar’ın çoğu çoktan gitmiş.  Kıbrıs dahil Adalar dediğin her şeyi İtalyanlara çoktan bırakmış Osmanlı.  Sen neden bahsediyorsun Kuzu Hocam.  Ya içmeden kafa yapan bir şey buldunuz ya da “Nasıl olsa okumayan bir kitle var. Biz de dersek yerler” diye sallayıp gidiyorsunuz.  Hadi bana inanmıyorsun.  Hadi İlber Hoca’yı muhalif görüyorsun.  Murat Bardakçı’nın yazdıklarını oku Kuzu Hocam.  Profesör Erhan Afyoncu’nun yazdıklarını oku.  Allah’tan kork hocam.  Allah’tan kork”

 

Sürücü Kursu
Tema Tasarım |